קליף ריצ'ארד ונתניהו (צילום: חיים צח לע"מ)
את אלביס לא פגשתי, לפחות אותך. קליף ריצ'ארד ונתניהו | צילום: חיים צח לע"מ

לא כל אמן שמגיע לישראל זוכה לפגוש את ראש הממשלה ורעייתו, אבל קליף ריצ'ארד כבר הוכיח שהוא מקרה מיוחד וכך גם הפעם. אחרי ששלשום נחת בישראל ואתמול ביקר בנצרת, היום נפגש ריצ'ארד עם בני הזוג נתניהו במעונם בירושלים.

ריצ׳ארד סיפר בתחילת הפגישה על כך שהצליח להכניס שירים למקום הראשון במצעד הבריטי בחמישה עשורים שונים, משנות ה-50 עד שנות ה-90 ורק בנות האלפיים זה לא הלך לו. ראש הממשלה נתניהו אמר לו: "אנחנו מעריכים אנשים שממשיכים להופיע כל פעם מחדש, לא רק בפוליטיקה".

קליף ריצ׳ארד הודה לראש הממשלה ורעייתו על כך שנענו לבקשתו להיפגש עימם וכתב בספר האורחים: ״איזה פריבליגיה להיות כאן. תודה רבה על האירוח הנדיב. עד הפעם הבאה - קליף ריצ׳ארד״.

בפגישה השתתפו גם שגריר בריטניה בישראל מת׳יו גולד ורעייתו סליה.

קליף ריצ'ארד יקיים בישראל צמד הופעות - בהיכל נוקיה שבתל אביב, האחת ביום חמישי והשנייה במוצאי שבת. הופעותיו צפויות לכלול את מיטב להיטי הפופ שלו משנות ה-50' וה-60' ועד היום, כשהוא מלווה בעשרה נגנים וזמרות ליווי.

בראיונות מקדימטם להגעתו לשראל אמר: "אופיע גם בפלסטין אם יזמינו אותי", וכמו כן סיפר על ביקוריו הקודמים בארץ, הקלטת השיר "ירושלים של זהב", הקריירה הארוכה שלו ויחסיו המורכבים עם אלביס פרסלי.

קליף ריצ'ארד ונתניהו (צילום: חיים צח לע"מ)
לאב מי טנדר, לאב מי ג'יפ. קליף ריצ'ארד ונתניהו | צילום: חיים צח לע"מ

קליף ריצ'ארד ונתניהו (צילום: חיים צח לע"מ)
עם שרה. קליף ריצ'ארד ונתניהו | צילום: חיים צח לע"מ