דה אנג'לסי (צילום: דויד פרל)
מתחממים. The Angelcy | צילום: דויד פרל

נסגרו מופעי החימום להופעות של קלקסיקו בישראל. להקת "The Angelcy" תפתח את הערב במועדון בארבי בתל אביב ב-28 בחודש. רותם אור תספק את המופע הפותח למחרת, ב-1 במרץ.

"קלקסיקו" ("Calexico") הם להקת קאנטרי-אמריקנה שחוזרת לישראל אחרי שלוש שנים, עם רזומה שכולל פס-קול לסרט "אני לא שם" על בוב דילן ושיתופי פעולה עם ווילי נלסון וננסי סינטרה. חברי "קלקסיקו" כבר הופיעו בישראל בשנת 2009, אז הוסיפו הופעה בשל הביקוש ואף אירחו על הבמה את אהוד בנאי.

להקת "The Angelcy" היא להקת אלטרנטיב-פולק שכבר הפכה לקלאט בפסטיבלים כמו אינדינגב, יערות מנשה וכמובן במועדוני תל אביב. הם מושפעים ממוזיקה קלאסית, פולק אמריקני עממי ורוק מתקדם. הסולן, כותב השירים והגיטריסט רותם בר אור הסתובב כהומלס בעולם וצבר ניסיון חיים והשפעות. הנגנים הנוספים הם: אורי מרום בקלרינט, מאיה לי רומן בויולה, ענר פקר בקונטרבס וצמד המתופפים מעין זמרי ודב רוזן. אפילו ברדיו כבר שמעו עליהם בזכות השיר "Dreamer".

רותם אור מביאה קסם קשה

רותם אור הוציאה בשנה האחרונה את אלבום הבכורה "Hard Magic", עם טווח השפעות שנע מקייט בוש דרך אליוט סמית' ועד פולק ומוזיקה אלקטרונית עכשווית. המוזיקה שלה זכתה לתארים כמו קסומה וקשוחה, קודרת ונעימה. היא בנתה בעצמה לעצמה קונספט של סאונד, הפקה והגשה, ואחראית לכל המילים, הלחנים והכלים באלבום, למעט שיר אחד.

אור הופיעה עם שירי האלבום ברחבי הארץ ובפסטיבלים כמו פסטיבל הפסנתר, אינדינגב, ושבוע המוזיקה בברלין, כשהיא מגובה בהרכב איתו הצליחה ליצור מוזיקה עדינה, מסקרנת ומובילה מסוגה. היא תחמם את 'קלקסיקו' רגע לפני שהיא נכנסת להקלטות אלבומה השני.

רותם אור פרומו (צילום: אלה אוזן)
רותם אור | צילום: אלה אוזן