לפני כשנה, ביום בו מארי נחמיאס (מאמו) בירכה את המדינה בטקס הדלקת המשואות, כל הקהל נעמד על רגליו והריע בהתרגשות. מילותיה של נחמיאס היו שירה ואהבה כנה למדינת ישראל ולכלל אזרחיה בנאום שובר חומות ופורץ מסכים.

מי שלא הצליח להתעלם מהנאום המרגש היה עובדיה חממה, שהחליט להלחין את הטקסט של נחמיאס ולשם הביצוע פנה לפייטנית ליאת יצחקי, ולאחר שזו האזינה לשיר היא קבעה כי הוא "מוכרח להפוך ולהיות המנון נשי".

יחד החליטו יצחקי וחממה לשתף זמרות נוספות בשיר, אבל כידוע, "האדם מתכנן תכניות ואלוהים צוחק", ולצערם של השניים, נגיף הקורונה הגביל את אפשרויות ההקלטה. עם זאת, ברוח התקופה ונוכח המגבלות והבידוד הכפוי, פנו יצחקי וחממה בקריאה ספונטנית ברשתות החברתיות להשתתף בשירת רבות, ותוך זמן קצר קיבלו מאות פניות מנשים רבות ממגוון גילאים, מגזרים ומקומות, חלקן זמרות מקצועיות וחלקן שוחרות תרבות ומשוררות.

לדבריו של חממה, העבודה על השיר שיצא הבוקר הייתה מורכבת ומאתגרת, אך התוצאה הסופית מציגה פסיפס נשי עשיר ומגוון. "כמוזיקאי וכמלחין, זכיתי במהלך השנים להלחין שירת משוררים, וכשפגשתי במילותיה של 'מאמו', ההחלטה להלחין אותן הייתה מתבקשת וברורה", מספר חממה.

בין המשתתפות בשיר ניתן למצוא את אביבה אבידן, טל גורדון, ליאת יצחקי, חני ליבנה, נועה סבח (נינתה של נחמיאס), רחלי ראובן, לאה שבת ועוד נשים וזמרות רבות מהארץ ומהעולם.

מילים:

אני מארי נחמיאס, הבת של שלום וחנה סבח
מברכת מכל הלב, את מדינת ישראל

שמע אותי אלוהים ושמעו נא צדיקים
שתלך תעלה ותירבה.
שלא יפלו עוד חיילים, אח יא רב אלוהים
שתלך תעלה ותרבה.
מכל הלב יהודים וערבים,
דרוזים ונוצרים, נהיה כולנו ליד אחת
מכל הלב כמו אחים, ברא אותנו אלהים
את כולנו בני אלהים...

אנא תן לנו שלום
אנא תן בנו שלום
אנא תן לנו שלום
ולתפארת מדינת ישראל

מילים: מארי נחמיאס | לחן: עובדיה חממה | עיבודים והפקה מוזיקלית: עובדיה חממה