ביממה שחלפה מאז שנחשף הקליפ של נועה קירל לשירה החדש "מיליון דולר", לא מעט טוקבקיסטים לא הפסיקו להעלות פוסטים על "הראפר המסתורי" איתו הכוכבת שיתפה פעולה.

לכן, זה בדיוק הזמן להכיר לכם (או לפחות לחלק מכם) את שחר סאול, אחד השמות הכי מבטיחים של תעשיית המוזיקה הישראלית.

המוזיקאי בן ה-24 נולד בירושלים, להדס, ישראלית מקיבוץ עין דור, ופרוספר, שהגיע מקונגו, וגדל בתל אביב, ולדבריו, כבר מילדותו הוא נמשך לסגנונות מוזיקליים רבים ומגוונים. מהיפ הופ וראפ, שהיו הבסיס עבורו, ועד לז'אנרים כמו רוק, ג'אז, פופ ומזרחית. 

כשהיה בן 14, שחר החל לכתוב ולהלחין את שיריו הראשונים, ואת שירותו הצבאי עשה כחייל קרבי בנח"ל, שם, בין הנסיעות הארוכות למוצבים השונים ולפעילויות מסכנות החיים, נכנס להתעסקות במוזיקה בצורה יותר מגובשת ורצינית.

במהלך שירותו הצבאי סאול חבר לעילי רביב (צוקוש), אז מפיק מוזיקלי בתחילת דרכו שהזמין אותו לאולפן ההקלטות הפרטי שלו, וזאת הייתה החוויה הראשונה של שחר כיוצר ומבצע מקצועי.

לפני כ-3 שנים כבר יצא אלבום הבכורה של שחר – "אני כאן", אותו הפיק מוזיקלית צוקוש. לאור העניין הרב שנוצר סביב הפרויקט בקרב חובבי הז'אנר, השניים הפכו לצמד, הופיעו ביחד והקליטו מיני-אלבום משותף בשם "CongoKush".
לאחר שנה של פעילות משותפת, הצמד החליט להפריד כוחות, מה שאילץ את סאול להקליט לראשונה את חומריו לבד. לאחר תקופת קצרה בה חש חוסר ודאות לגבי עתיד הקריירה שלו, המוזיקאי הצעיר החל לשחרר סינגלים כמו "
Bam, Bam, Bam”, וזכה להצלחה בתור אמן סולו.


שחר מספר שבשיריו הוא מקפיד לתאר את המציאות כפי שהוא רואה אותה ומנסה לשמור על ורסטיליות בכל הנוגע לסגנונות מוזיקליים, ובימים אלה הוא עובד על אלבומו החדש באופן עצמאי, ועד כה הספיק להקליט יותר מ-20 שירים עבור הפרויקט.

מי שהצטרף לאחרונה להרפתקה המוזיקלית שלו הוא המפיק הכי עסוק היום בארץ, ג'ורדי (ירדן פלג), כשהסנונית הראשונה משיתוף הפעולה של השניים היא השיר ששחר הוציא אתמול יחד עם נועה קירל. בנוסף, סאול עובד על האלבום החדש שלו עם המפיק המוזיקלי אפי אישטה ועם הבמאי רומן בוצ׳אצקי, שבין היתר אחראי לכל הקליפים המושקעים של סטטיק ובן אל. 

 

בנוסף, לפני מספר חודשים, מגזין האופנה שלנו, FashionForward, דירג את שחר כאחד מ-20 השמות המבטיחים של 2020, ובראיון שהעניק בעקבות כניסתו לרשימה, הכוכב הצעיר סיפר: "היום להיות כוכב זו עסקת חבילה, ואני רוצה להכניס עם המוזיקה שאני עושה גם את האופנה, זה חלק חשוב ממני". או בקיצור: יש לנו תחושה חזקה מאוד שבקרוב נשמע עליו ולא מעט.