קוואמי דה לה פוקס (אייל פרידמן) ולהקת "החלבות" מוציאים שיר מחאה חדש בשם "מי פה לא פליט?", שמטרתו למחות כנגד הגירוש ההמוני של פליטים מאפריקה החוצה מישראל ונגד חוק בנושא שעבר בכנסת. את המילים לשיר כתב קוואמי, את הלחן איליה שנברגר וערן סגל ושנברגר גם אחראי להפקה המוזיקלית.

"לאחרונה עבר בכנסת חוק מחריד ומפלצתי - החוק לגירוש ומאסר פליטים", אומר קוואמי. "בעקבות החוק הזה החלה מנהלת ההגירה לפשוט בשבועות האחרונים על ריכוזי פליטים ולגרש אותם מהארץ, אל אותם מקומות מהם הם נמלטו, ארצות בהן טבחו בהם, עינו אותם ורדפו אותם למוות. זה ממש כמו שעשו לעם היהודי במשך דורות על גבי דורות.

"בנוסף, מפרידים אותם מהילדים שלהם וחלק מהילדים מושלכים למאסר, רק בגלל שהם ילדיהם של תושבים לא חוקיים. מיותר לציין שזה מנוגד לחלוטין לאמנות הבינלאומיות שישראל חתומה עליהן.

"חוסר האנושיות שבחוק הזה הוא מעבר למלחמות ימין ושמאל. זו לא יפות נפש עלק, וזה לא איזה עניין אזוטרי והזוי. זה באמת עניין של חיים ומוות. כלומר- המוות שלהם, שהחוק הזה זורק אותם אליו.

את השיר החדש כתבתי והקלטנו השבוע מתוך תחושת הבעירה והקריזה שלעזאזל, משהו צריך להתעורר פה לפני שיהיה מאוחר מידי. אני יודע שרוב האנשים לא מודעים לעניין. אני לא מאשים אותם. אני רק רוצה לפתוח להם את העיניים ולגרום להם לצעוק 'די' אל מול השלטון, במטרה לעצור את האימה הזאת".