אין תמונה
קצין חימושניגיגי

רמי פורטיס יחשוף קטעים חדשים מאלבומו המשולש בהופעה מיוחדת בפסטיבל הג'אז בתל-אביב. יחד עם נגניו - יובל שפריר, גיל סמטנה ועידו אגמון - יציג פורטיס בין היתר מופע חד-פעמי של היצירה "חימושניגיגי" מתוך האלבום החדש. עד כה נחשפו לקהל מספר שירים בהופעות של פורטיס. הבולט ביניהם הוא כמובן "בלונדיניות על אוטוביאנקי", שיצא כסינגל רשמי ראשון ומושמע יפה בתחנות הרדיו השונות.

המופע יורכב משלושה חלקים. הראשון נקרא "התדר" ועיקרו אימפרוביזציה אולפנית שהוקלטה כמוסיקה למחול ובוצעה בפסטיבלים באיטליה וגרמניה במהלך 2008. החלק השני הוא "קטעים נעלמים" ובו ינוגנו רצועות של מוסיקה ניסיונית פרי דמיונם של פורטיס והלהקה, בהם משולבים גם ביצועים אקספרימנטאליים של שירים "קלאסיים" של פורטיס מכל הזמנים. החלק השלישי מכונה "חימושניגיגי", ומדובר במיני-אופרה בת 20 דקות ששמה כשם גיבוריה - "חימושניגיגי", "חצוציאן" ו"זניח" והיא עוסקת באשליה של ישראל הדמיונית. זו תהיה הופעת הבכורה של יצירה זו, אשר לא נוגנה מעולם מול קהל.

רמי פורטיס יארח אמנים שהשתתפו באלבום החדש

במופע יתארחו אמנים איתם שיתף פורטיס פעולה במשך השנים האחרונות - הן בהופעות חיות, והן בעבודה על האלבום "משולש". האורחים טרם נחשפו, אך בהתחשב באמנים שמארח פורטיס בהופעותיו החודשיות ב"בארבי" תל-אביב מדובר בשמות כמו שלומי ברכה ואבי בללי. שישי 27.02 שעה 21:00, סינמטק תל-אביב, אולם 1.

כמו כן יכלול פסטיבל הג'אז של תל-אביב את המופע "HEART BEATS" של הפסנתרן והמלחין עומר קליין בו יתארחו יהודית רביץ ואחיינה, המתופף זיו רביץ. מדובר בהפקה מיוחדת לפסטיבל, שתעלה ביום שישי 27.02 בשעה 13:00 באולם 1 של סינמטק תל אביב.

את הפסטיבל יחתום המופע "אני חולם על נעמי" ובו תצדיע לנעמי שמר ז"ל שלישיית הג'אז של הפסנתרן זהר כחילה, יוצא להקת "אטרף", בעיבודי ג'אז לטיניים למיטב שיריה. שישי 27.02 שעה 23:30, אולם 1, סינמטק תל אביב.