אין תמונה
משחק חוץ בבלומפילד. סנטנה

המפיק שוקי וייס עושה זאת שוב. אחרי שבקיץ שעבר הביא לארץ את מדונה, דפש מוד וכריס קורנל (ובעבר את רוג'ר ווטרס ועוד שמות גדולים), מיעד וייס להופעה בישראל ביוני הקרוב לא רק את להקת הפיקסיז, ובספטמבר את להקת U2, עמה הוא נמצא במשא ומתן מתקדם, אלא גם את גיטריסט-העל קרלוס סנטנה עם להקתו.

סנטנה, אחד מגדולי המוזיקאים בעולם בעשורים האחרונים, שמוביל הרכב בן עשרה נגנים וזמרים, סגר עם וייס על הופעה ביוני הקרוב באיצטדיון בלומפילד ביפו, כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות". הגעתו של רוקר ומוזיקאי בסדר הגודל של סנטנה צפויה להיות, שוב, אירוע מרגש ויוצא דופן עבור חובבי הרוק בישראל, בעיקר הותיקי שביניהם.

קרלוס סנטנה הקים ב-1967 את להקתו "סנטנה", שזכתה לפרסום עולמי עם השתתפותה בפסטיבל הרוק המיתולוגי "וודסטוק" בקיץ 1969, שם הלהיבה את הקהל בביצוע סוחף לקטע האינסטרומנטלי "Soul Sacrifice".

סנטנה, שפתח אז את הרוקנ'רול להשפעות לטיניות ואפרו-לטיניות, ובהמשך אף שילב בנגינתו אלמנטים בולטים של בלוז, סול ו-fאנק, נחשב לאחד הגיטריסטים הגדולים והחשובים בתולדות הרוק, ואחד הנערצים בעולם הרחב.

הקאמבק הגדול של סנטנה עם "Supernatural"

שלושים שנה אחרי וודסטוק (ועשר שנים אחורה מהיום) הדהים סנטנה עם להקתו את העולם כשהוציא את אלבום הקאמבק הגדול שלו "Supernatural", שכלל להיטי ענק כמו "Smooth", שבוצע על ידי רוב תומאס ו"Maria Maria", בביצועו של ווייקליף ז'אן מה"פוג'יז". בטקס ה"גראמי" שנערך ב-200 זכה סנטנה על "Supernatural" לשמונה פרסים, הישג חסר תקדים מבחינתו.

שנתיים אחר כך ניסה לשחזר סנטנה את אותה נוסחה מצליחה, בחיבור עם זמרים אורחים. באלבום "Shaman" השתתפו שמות כמו פלאסידו דומינגו, סיל, מייסי גריי, דיידו ומישל בראנץ', שביצעה את הסינגל הראשון מתוכו, "The Game Of Love".

סיכום העשור במוזיקה 2000-2009