פיפטי סנט, 50 סנט (צילום: Mike Coppola, GettyImages IL)
לא נעים לשאטול כמה עולות האוזניות שלו. 50 סנט | צילום: Mike Coppola, GettyImages IL

הראפר פיפטי סנט חוזר לישראל, שבע שנים אחרי הופעתו באיצטדיון רמת-גן ביוני 2007 לעיני 15 אלף מעריצים, אבל הפעם לא מדובר בהופעה חיה. 50 סנט ינחת בארץ ב-21 בנובמבר 2013 במסגרת סיור עולמי שהוא עורך בימים אלה, ושנועד לקדם את מותג האוזניות שלו.

במקום הופעה, צפוי פיפטי סנט לקיים בישראל מפגש מעריצים (בהנחה שנשארו לו כאן כאלה), להיפגש וליצור עם ראפרים מקומיים (אנחנו מהמרים על סאבלימינל - שחימם אותו אז ברמת-גן), וכנראה גם לבקר במועדונים בתל אביב, לסייר על חומות ירושלים, להניח פתק בכותל המערבי, ואולי להידבק לאימון כדורסל - אולי אפילו של מכבי תל אביב. מדובר בלוח זמנים משוער, נתון לשינויים, המתגבש בימים אלה, אז אל תתפסו אותנו במילה.

מי שלא יצליח להתחכך אישית בכוכב-העל, יוכל להתעדכן ישירות מהטוויטר, האינסטגראם, הפייסבוק והיו-טיוב שלו, דרכם הוא מעדכן מעריצים מכל העולם בחוויות שעוברות עליו במקומות שונים.

פיפטי סנט, שנולד בשם קרטיס ג'יימס ג'קסון השלישיף נחשב בעיני רבים לגאנגסטאראפר האמיתי הגדול האחרון, אחד שבימים הטובים היה מכסח את הצורה לכריס בראון ודרייק ביחד, ומקנח עם ריק רוס. הוא בן ה-38, נולד בקווינס, ניו יורק, לאמא סוחרת סמים שנרצחה בילדותו. מגיל 12 סחר בעצמו בסמים והיה מעורב בתקריות ירי. המוזיקה הצילה אותו מהגטו.

הוא היה השם הכי חם בהיפ הופ באמריקה בדיוק לפני עשור שנים, עם אלבום הבכורה "Get Rich or Die Tryin'", שכלל להיטים גדולים כמו "In da Club" הקלאסי, "P.I.M.P" ו-"Patiently Waiting" עם אמינם. בהמשך הגיעו להיטים נוספים כמו "Candy Shop", "Many Men" ו-"Baby By Me" עם ני-יו, ובסך הכל חמישה אלבומים, כשהחמישי "Street King Immortal" היה אמור לצאת השנה, אבל הוא לא הצליח לשחזר את ההצלחה והסתכסך עם דמויות כמו ליל וויין, ה"יורש" שלו על משבצת הראפר עם הפה המטונף. במקביל שיחק בעשור האחרון במספר סרטי קולנוע.

50 סנט כמו שהיינו מעדיפים לקבל אותו