בתוך כל מופעי החו"ל שיפקדו אותנו הקיץ, צריך לזכור שגם לחומר המקומי שלנו כאן יש מה להציע, והרבה. אחד מהפרויקטים היותר שווים שיקרו הוא "אמריקן אקספרס Live Experience" - חמישה סופי שבוע של מופעי מוזיקה מיוחדים בחסות אמריקן אקספרס.

בין ההופעות, שיתקיימו כולן באמפי פארק רעננה, אפשר למצוא שיתופי פעולה מרעננים כמו משינה ותיסלם, עברי לידר יחד עם ג'יין בורדו, מתי כספי יחד עם ביתו סויאן כספי בליווי סימפונט רעננה, אייל גולן ומה קשור, הופעת מחול של אנסמבל בת שבע וגם הופעות של שמות כמו שלום חנוך, שלומי שבן ושלמה גרוניך. מחירי הכרטיסים להופעות, שיתפרסו על פני סופי השבוע החל מה-23 ליוני ועד ה-28 ליולי, ינועו בין 124 ש"ח ל-464 ש"ח על פי סוג המופע ומקום הישיבה. כל הפרטים ואפשרות לרכוש כרטיסים נמצאים כאן.

עוד ב-mako מוזיקה:

את הפסטיבל יפתח ב-23.6 מופע מגניב במיוחד: ה"בלוק פארטי" של מוקי. בהופעה המיוחדת הזו יארחו מוקי ולהקתו את הדמויות הכי חמות בעולם ההיפ הופ הישראלי, ביניהם טונה, נצ'י נצ', קפה שחור חזק, כהן @ מושון, סטטיק ובן אל תבורי, אקסום, איזי, פלד ועוד. האמנים ישלבו ביטים של אמנים בינלאומיים עם להיטים שלהם ועוד הפתעות, כשעל הכל ינצחו אמנותית ומוזיקלית יוסי פיין, אורי אבני ונוי אלוש. ההשראה הייתה המסיבה החד פעמית שערך דייב שאפל בברוקלין, ותועדה בסרט הדוקומנטרי של מישל גונדרי.

למוקי חשוב להבהיר שגם אם המופע שלו מתייחס למסיבה ההיא, אין הרבה מקום להשוואה. "לקחנו איזה רעיון מהפרויקט של בלוק פארטי של דייב שאפל והחלטנו לעשות לזה איזשהו רפרנס, טיפול משלנו. משהו דומה אבל אנחנו משדרגים את הקונספט, גם אם זה נשמע יומרני. אנחנו לוקחים אותו לעוד מקום מוזיקלי מרתק".

אז מה בדיוק מחכה לנו שם?

"זה מופע מאוד מורכב שבו נמצאת על הבמה במשך כל זמן ההופעה להקה של מוזיקאים מדהימים, ויש נבחרת אמני היפ הופ שיחד איתי מייצרים משהו מאוד מיוחד וחד פעמי. הערב יהיה מורכב משיתופי פעולה, מאש אפים, חיבורים מאוד מיוחדים בין אמנים מכל מיני מקומות. ביצועים חד פעמיים, שונים, מורכבים - בין אם זה חיבורים בין שירים של אמנים ישראלים או טראקים של אמנים מחו"ל. הכל מבוצע לייב בזרימה בלתי פוסקת על הבמה".

איך נבחרו האמנים שמשתתפים?

"כל מיני אמנים שעושים כל מיני דברים בתוך ההיפ הופ, אנשים שעובדים קשה ועושים דרך אמיתית הרבה שנים. אני חושב שהיפ הופ הוא המקום הכי מעניין, מרתק, יצירתי, שבו אתה תמצא את הקולות הכי רעננים שעושים את הדברים הכי נאמנים לעצמם ושנונים, פורצים דרך טקסטואלית ומוזיקלית.

בהיפ הופ מחפשים לעשות את הדבר הבא, לא לחזור על מה שכבר הצליח. אני מגיע משם בדיוק כמוהם, יחד איתם, כולנו חלק מאותה תמונה. אני גאה להיות יחד עם האנשים המוכשרים האלה. אני מאוד מתרגש מהדבר הזה, כי זה אחד הדברים הכי מעניינים שאי פעם יצא לי להתעסק איתם. בעיניי זה הולך להיות ערב מדהים".

איך אתה מסביר את הפריחה המטורפת של ההיפ הופ הישראלי בתקופה האחרונה?

"הייתי נזהר מלהגיד 'פריחה מטורפת', כי זה דברים שמובילים בשלב אחר לקטילה חסרת פרופורציות. היפ הופ זה ז'אנר שעובד כבר 35 שנה בעולם ובארץ הוא קיים כבר יותר מ-20 שנה דרך הרכבים כמו שב"ק ס' והדג נחש והאדמו"ר עוד לחבר'ה שעושים את זה היום. הכל חלק מאותה הדרך, אנשים עובדים קשה וכל מה שקורה עכשיו במובן הטוב של הדברים קורה בזכות ולא בחסד.

לכל אחד מהחבר'ה האלה יש את העולם שלו שהוא חושף לקהל וזה מקסים ומיוחד בעיניי. זה אמיץ וזה שונה. העניין הוא להתבלט בתוך הדבר הזה, מה שגורם לאנשים לעבוד קשה יותר כדי להיות יוצאי דופן בתוך הז'אנר. יש קולות מאוד מזוהים ומאוד אישיים. הפריחה הזאת היא לא יש מאין, היא לא קרתה פתאום סתם, אלא כי הדבר הזה כל הזמן מתבשל על אש קטנה. ההצלחה פחות חשובה בעיניי. בעיני זו תופעה מרתקת וחשובה וכיפית".