אהוד בנאי זאפה (צילום: רועי ברקוביץ')
מחכים לו באשדוד. אהוד בנאי | צילום: רועי ברקוביץ'

המצב הבטחוני הקשה בדרום לא מרתיע את אנשי התרבות שממשיכים לעסוק במלאכה החשובה של הבאת מופעים לקהל התושבים. אחרי הכל, המשך חיי השגרה, המוזיקה והתרבות, הוא המענה הטוב ביותר לטרור הטילים.

אחרי הצלחת פסטיבל "מדיטרנה" הבינלאומי, בעוד פחות משבועיים (21-25 ביולי) ייפתח באשדוד פסטיבל "תוצרת הארץ", שבו יערכו הופעות של כמה מגדולי המוזיקה הישראלית, במשכן לאמנויות הבמה ובבית יד לבנים בעיר: שלום חנוך, אהוד בנאי, להקת הגבעטרון עם דודו פישר וטוביה צפיר, מופע משירי נעמי שמר עם "הכל עובר חביבי", אסף אמדורסקי וישראל גוריון, ולצידם גם עידן עמדי ונתן גושן עם גלעד שגב. אברהם פריד צפוי לארח את רמי קלינשטיין באמפ אשדוד הפתוח, וגם מופע הגבעטרון צפוי להתנהל בו.

אבל אתמול התברר שגם המשכן לאמנויות באשדוד אינו יכול לעבוד כאשר בחוץ נופלים טילים. "ההצגה של תאטרון בית לסין אצלנו בוטלה אתמול", אומר מוטי מלכה, מנכ"ל המשכן. "קיבלנו הנחייה שמותר להכניס עד 500 איש לאולם, אבל חצי שעה לפני המופע נפלו ארבעה טילים והיו יירוטים. הקהל נכנס לחניון המוגן באופן מסודר, אבל ההצגה בוטלה והוקל לשחקני בית לסין שהיו נרגשים מאוד. די מהר הם עזבו את העיר. בכל לילה מודיעים לנו מה עושים ביום שלמחרת, אנחנו חיים מיום ליום".

-מה יקרה בפסטיבל המוזיקה בעוד כשבועיים?
"כרגע ממשיכים לתכנן כרגיל, שומרים על אופטימיות וחושבים חיובי. אנחנו מניחים שעד הפסטיבל נחזור לשגרה והאירועים יתקיימו. בינתיים מתנהלים מיום ליום".

אוגוסט באופק

חודש אוגוסט עוד נראה רחוק, אבל כבר בתחילתו (6.8) צפוי אייל גולן להופיע באמפי אשדוד, ואחריו יעשה זאת שלמה ארצי (28.8). עד כה נמכרו להופעה של גולן כ-2,600 כרטיסים (מתוך 6,000) ובהפקה אופטימיים ומאמינים שהמופע יתקיים כמתוכנן והאמפי יהיה מלא. אגב, ב-9.9 יופיעו שם "הפרויקט של רביבו", שיארחו את דקלון ויואב יצחק.

אייל גולן בהיכל התרבות (צילום: שרון רביבו)
הכוכב של "בריזה" באשקלון. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

אייל גולן יהיה גם מכוכבי פסטיבל "בריזה" שיתקיים כמיטב המסורת באשקלון, ב-18 עד ה-22 באוגוסט. כרטיס להופעה שלו צפוי לעלות רק 69 ש"ח לתושבי העיר. כמו כן מתקיים משא ומתן עם ריטה ו"הפרויקט של עידן רייכל" לגבי הופעה בפסטיבל. ההופעות של ליאור נרקיס, מירי מסיקה, קרן פלס, רון שובל, קטלין רייטר וגיא ויהל צפויות להיות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום.

ריטה בהנחה לתושבי הדרום

ואם כבר ריטה - מועצה האזורית גולן מזמינה את תושבי הדרום להופעה של ריטה שתתקיים ביום חמישי הקרוב (10 ביולי) באמפי גולן שליד קצרין, במחיר כרטיס של 100 ש"ח בלבד (עם הצגת תעודת זהות). הרכישה בערב המופע בקופת הכרטיסים באמפי. לפרטים. המופע יפתח את סדרת מופעי הקיץ "לילות ירח בגולן".

ונסיים בזמר שאיכשהו תמיד קורים לו דברים.מתן גלילוב הופיע אמש בחתונה באולם בצומת סילבר שליד אשקלון. במהלך קבלת הפנים נשמעה אזעקה ואורחי החתונה התפנו למרחב מוגן. בסביבות השעה 23:00 עלה גלילוב לבמה ושימח את החתן, הכלה והאורחים, וכמובן איחל להם ימים של שקט ושלווה.

מתן גלילוב בחתונה באשקלון (צילום: מעיינות מדיה)
"צבע אדום"? הוא עוד ילחין את זה מתן גלילוב בחתונה באשקלון | צילום: מעיינות מדיה