אין תמונה
מאיר אריאל ז"ל

הזמר והיוצר מאיר אריאל ז"ל הלך לעולמו ב-18 ביולי 1999, לפני כמעט 15 שנה. המופע המסורתי לזכרו צפוי להתקיים השנה ב-11 באוגוסט בקיבוץ רגבים, בהפקת משפחת אריאל - האלמנה תרצה, הבת שירז והבנים שחר ואהוד אריאל שגם צפויים להופיע על הבמה.

עוד ב-mako מוזיקה:

לצידם צפויים להופיע גם שלום חנוך, חברו של אריאל עוד מימי נעוריהם בקיבוץ משמרות, דיויד ברוזה, שאף עשוי להציג במופע שירים שכתב אריאל וטרם פורסמו - ברוזה קיבל כמה כאלה להלחנה וייתכן שיבצע מהם על הבמה, דורי בן-זאב מחבריו הקרובים של אריאל, שמפליא מדי שנה בביצוע לשירים כמו "סוף שבוע בכפר". אליהם צפויים להצטרף עוד כעשרה אמנים ששמותיהם טרם נחשפו.

שלום חנוך רוקר חיי (צילום: רועי ברקוביץ')
שלום חנוך | צילום: רועי ברקוביץ'

את האירוע ינחה, כמיטב המסורת, יואב קוטנר, שהיה חבר בלהקת הליווי "קאריזמא", שליוותה את מאיר אריאל ב"מסע הבחירות" המפורסם שלו. עוד חבר "קאריזמא" הוא יהודה עדר, המנהל המוזיקלי והאמנותי הנצחי של האירוע, שניגן משיריו של אריאל גם בלהקת "תמוז", בה היה חבר לצד שלום חנוך.

בשנה שעברה הפיקה משפחת אריאל את האירוע והוא נחל הצלחה אמנותית, אם כי הפסיד כסף. גם השנה הם מנסים לגייס את הסכום הנדרש להפקה, באמצעות אתר גיוס הכספים "הד-סטארט". הסכום אותו הם מנסים לגייס השנה הוא 450 אלף שקלים, שרובו, לדבריהם, יוצא על עניינים הפקתיים-טכניים, כמו הקמת אתר ההופעות בקיבוץ, אבטחה, בניית במה, הגברה, תאורה, חדרי חזרות ועוד, בעוד שהאמנים המשתתפים מקבלים סכומי כסף שנחשבים לסמליים בתעשיית המוזיקה עבור השתתפותם.

עד כה גויסו על ידי המשפחה כמעט 300 אלף שקלים, ששולמו על ידי יותר מאלף תומכים, אשר למעשה רכשו כרטיס למופע ב-140 שקלים ומעלה. "חסרים לנו עוד 150 אלף שקלים כדי להגיע ליעד, ויש לנו רק 25 יום להשיג אותו", אומרת ל-mako שירז אריאל, ביתו של מאיר אריאל, שממונה מטעם המשפחה על גיוס הכספים. "אם לא נגיע ליעד, לא נוכל לקיים את המופע. בשנה שעברה ניסינו לגייס 400 אלף שקלים, וראינו שזה לא הספיק. השנה מנסים לגייס קצת יותר, בתקווה לכסות את העלויות הגבוהות".

דורי בן זאב (צילום: נעה מגר)
דורי בן זאב | צילום: נעה מגר

יהודה עדר (צילום: נעה מגר)
יהודה עדר | צילום: נעה מגר
יואב קוטנר, ז'אן-ז'ק גולדברג (צילום: רועי ברקוביץ')
יואב קוטנר | צילום: רועי ברקוביץ'
_OBJ