אין תמונה
יפייט. מאיר בנאי

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בהרכב של 40 נגנים ובניצוחו של שמואל אלבז תארח את מאיר בנאי, מיכה שיטרית וקובי אוז בקונצרט חגיגי.

הקונצרט "סליחות ושיר" יתקיים לקראת ראש השנה ותקופת הסליחות בהיכל התרבות בתל אביב ביום שני 6.9 בשעה 21:00. במופע ישתתפו גם שני הפייטנים המובילים ליאור אלמליח וחיים לוק. ג'קי לוי ינחה וכהרגלו יתבל בשלל חוכמות.

בתוכנית האמנותית של הקונצרט שיתופי פעולה בין הפייטנים והאמנים השונים, בביצוע פיוטים ושירים מוכרים ויפים מתפילת הסליחות. הרפרטואר שנבחר על ידי היועץ המוזיקלי יורם אזולאי מורכב מפיוטים ושירים שכבר הפכו לקלאסיקות דוגמת "אדון הסליחות", "אל נורא עלילה", "עננו אבינו", "שמע קולי", "לך אלי", "בן אדם מה לך נרדם" ועוד.

מ"שמע קולי" ועד ל"מזמורי נבוכים"

בנוסף יבצעו מאיר בנאי ("שמע קולי"), מיכה שטרית וקובי אוז ("מזמורי נבוכים") משיריהם המוכרים ומתאימים לתוכנית. כל השירים יזכו לעיבוד תזמורתי שיעניק לקהל (כך מבטיחים) חוויה מוזיקלית מלאת עוצמה.

תפילות הסליחות מורכבות ממגוון של פיוטים ותפילות הנאמרים בחודש אלול ועשרת ימי תשובה. ימים אלו נחשבים ביהדות לימי חשבון הנפש ולימים בהם התפילה והתשובה נענות יותר.

מחירי הכרטיסים נעים בין  119-149 ₪. הפצה ראשית: "הדרן" 03-5215200 או 2274* מכל טלפון או באתר האינטרנט www.hadran.co.il.

האנדלוסית זוכרת את ג'ו עמר

ג'ו עמר הלך לעולמו (צילום: חדשות 2)
ג'ו עמר ז"ל | צילום: חדשות 2

כמו כן, תגיע התזמורת האנדלוסית החדשה לבאר שבע ביום ג', ה- 17.8, לאירוע ההשקה החגיגי של "תרבות לישראל" במעמד שרת התרבות והספורט, לימור לבנת. במסגרת פרויקט "לילות קלאסיים" תבצע התזמורת קונצרט ייחודי לזכרו של הזמר והפייטן ג'ו עמר ז"ל, שהלך לעולמו לפני כשנה.

ג'ו עמר היה ידוע עוד במרוקו כזמר מוכשר ופייטן בחסד. הוא עלה לארץ כזמר מצליח והחל לשיר באירועים של העדה המרוקנית, שראו בו תזכורת חיה לתרבות המפוארת שהשאירו מאחור. הוא שר שירים במרוקאית, זימר פיוטים לשבתות וחגים, כולל כאלה שהפכו למוכרים בכל בית כמו "ברצלונה", "שיר השיכור", "ישמח משה", "שלום לבין דודי" ועוד. קסטות שלו נמכרו בשווקי הערים בלי סוף, עד שהפך לזמר כה גדול שעזב את הארץ לקריירה בארה"ב. בעשור האחרון לחייו חזר ארצה.

>> מאיר בן מיכאל מארח את יצחק קלפטר, מזי כהן ודפנה ארמוני