עמיר בניון פרומו צבר (צילום: ברק אלקובי)
לא חוסך שבטו. עמיר בניון | צילום: ברק אלקובי

עמיר בניון, המוזיקאי והזמר האהוב על רבים, חוזר הערב לעמדת הפרובוקטור בעל הפה הגדול. בראיון לכתב אבישי בן אלי בחדשות ערוץ 10 תוקף בניון את שר האוצר יאיר לפיד, ואומר עליו: "הוא גורם לי לבכות. חכם גדול לא תהיה, מדינאי דגול, לא תהיה".

בניון ממשיך ותוקף את לפיד: "בפעם הבאה יהיה לנו ראש ממשלה שמוציא שיערות מהישבן ומהחזה. הוא אומר 'התאמנתי בהתאבקות', עזוב, קרעו אותך מכות בכל האימונים, רק קיבלת מכות שם".

לתומכי לפיד הוא אומר: "חלאס, תתפסו את עצמכם ברצינות, כאילו, די". ואחרי דבריו על יו"ר "יש עתיד" הוכנס בעריכה המשפט: "היצר הרע קיבל יותר מדי כוח מהקדוש ברוך הוא בעולם הזה" - לא ברור אם משפט זה נאמר על לפיד או לא.

הוצאות מפתיעות של כספי מיסים. שר האוצר לפיד (צילום: ערוץ הכנסת)
"הוא לא חכם גדול ולא מדינאי". עמיר בניון על יאיר לפיד | צילום: ערוץ הכנסת

בכך סוגר עמיר בניון מעגל גדול עם משפחת לפיד, שנפתח לפני 11 שנה, כאשר בזמן מבצע "חומת מגן", במאי 2002, התראיין אביו של יאיר לפיד, יוסף "טומי" לפיד ז"ל, לגלי צה"ל, אחרי שהושמע שם שיר של בניון, ובעקבות השיר אמר: "אחרי ששמעתי את עמיר בניון נראה לי שלא אנחנו כבשנו את קלקיליה, אלא שקלקיליה כבשה אותנו", וכמובן שעורר סערה ציבורית בעקבות דבריו.

עוד דמויות ציבוריות שסופגות אש הערב מעמיר בניון הן יו"ר האופוזיציה ומפלגת "העבודה" שלי יחימוביץ', שגם היא גורמת לבניון לבכות, לדבריו. "גם מרב מיכאלי גורמת לי לבכות, ואפילו להוסיף תנועת יד של.. אתה יודע", הוא אומר.

בעד המזרחים, נגד ש"ס

על המחזיר בתשובה אמנון יצחק אומר בניון: "הוא מצחיק אותי, אני לא יודע מה הוא רוצה". על תנועת ש"ס הוא אומר: "הם מעולם לא דיברו אלי, לא מדברים אלי ולא ידברו אלי. הם כל הזמן צועקים (מחקה מבטא) 'מזרחי מזרחי מזרחי מזרחי מזרחי מזרחי', וכל הילדים שלהם מדברים אשכנזית, לבנים כמו אשכנזים, ולומדים בבתי מדרש של אשכנזים".

על העיתונאי אמנון לוי שהוציא את "השד העדתי" מהבקבוק בסדרה שלו הוא אומר: "הוא הלך על מה שקל, למה שלא יעשה סדרה על מזרחים ואשכנזים שיושבים יחד בשבת ביחסי שכנות טובה?".

עם זאת, בניון טוען שיש צביעות מובנית בחברה הישראלית בנוגע ליוצאי אסיה וצפון אפריקה: "אם אני אשיר עם אקורדיון ושפם קטן 'כשאת אומרת 'לא' למה את מתכוונת', אז זה נחמד, אבל אם יבוא מזרחי עם שרשרת זהב גדולה וישיר (מחקה מבטא מזרחי): 'כשאת אומרת ולא' למה את מתכוונת', הוא נעצר על המקום". ובאותה נשימה בניון לא שש לקבל על עצמו את התיוג של "זמר מזרחי" ואומר " "אני זמר ישראלי יהודי".

מי שזוכה מבניון לשבחים הוא ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, עליו הוא אומר: "אנשים צעקו 'בגין בגין' כי היה בו משהו אמיתי". גם ראש הממשלה הנוכחי ושריו, זוכים אצלו לפרגון: "כל תפילה אצלנו בבית הכנסת מתחילה בתפילה להצלחת ממשלת ישראל, שריה ויועציה, ולצבא ההגנה לישראל".