בעוד שלושה ימים ייפתח בלהבות הבשן פסטיבל מטאור, אירוע שהצליח לעורר לא מעט סערות בימים האחרונים – בעיקר עקב ביטול הופעתה של לנה דל ריי, שבוע לפני מועדה ו-4 שנים אחרי שביטלה את הופעתה הקודמת בארץ. בנוסף ללנה, אמנים נוספים ביטלו את הגעתם לאירוע, במה שהוצג באמצעי התקשורת כגל ביטולים. אבל בהפקת הפסטיבל מסרבים להתרגש. לדברי ערן אריאלי, האיש מאחורי נרנג'ה ומטאור, רק כ-200 מרוכשי הכרטיסים ביטלו את הגעתם בעקבות הביטול של לנה.

ערן, איך התחושות? היו כמה ימים לא רגועים.

"האפקט של לנה הוא מינורי, חשוב לנו לחדד ולהגיד שאף אחד לא ביטל מאז שהיא ביטלה. כל הביטולים שהיו קרו בלי קשר אליה. ביטלו לנו 7 אמנים אלקטרוניים, שמתוכם שיבצנו מחדש 5. דיג'יי טניס מגיע במיוחד מהמידברן בשביל לנגן אצלנו. אנחנו מקבלים מיליון פניות מכל סוכנות אפשרית של אמנים שרוצים להיות אצלנו. נכון, איבדנו כמה אמנים, אבל האיכות והחוויה לא השתנתה. להיפך, היא רק השתפרה. בסופו של דבר הפסטיבל היה ונשאר מדהים, הסיפור עם לנה קרה והמשכנו הלאה".

אריאלי מציין כי לנה דל ריי בעצמה ביקשה להופיע בפסטיבל, ואף פנתה להפקת מספר פעמים בנושא. "היא נתנה לנו מחיר מדהים, כזה שאפילו לא היינו צריכים להעלות בשבילו את המחיר של הכרטיס, אבל מהרגע שהבנו איך היא מתגרה ב-BDS וברוג'ר ווטרס חשדנו שהיא מחפשת לעשות תעלול שיווקי וחששנו שזה עלול לקרות. באיזשהו מקום צפינו את זה: היא שחררה הצהרות חסרות בסיס, והבנו שהיא רק מחפשת תשומת לב. זה לא שפנינו אליה והתחננו שהיא תבוא, היא פנתה אלינו ויש לנו את כל העדויות לכך. הסכמנו בתום לב".

בהפקת מטאור מדגישים שלנה, שהצטרפה לליינאפ לפני שבועיים בלבד, הרבה אחרי שמכירת הכרטיסים החלה, לא עמדה בחזית הפסטיבל. לדבריהם, לביטול לא הייתה משמעות דרמטית אל מול כמות האמנים המשתתפים – כ-130 אמנים בינלאומיים ומקומיים. "לא רצינו שזה יהפוך להיות הפסטיבל של לנה, זה היה אירוע שעבדנו עליו במשך שנה והוא פורסם כבר שלושה חודשים לפני ההצטרפות שלה. ברגע שהיא ביטלה, חזרנו לפסטיבל שהיה לפניה".

"לא ביקשנו מאף אחד הסברים"

"זה מרגש בטירוף, אנחנו מקבלים סולידריות ותמיכה ופרגון מכל הארץ, ככה שהביטול של לנה עשה לנו רק טוב", טוען אריאלי. "כשאנשים שהם לא קהל היעד המקורי שלנו קונים כרטיסים – מבחינתי זה הערך המוסף האמיתי. כמות ההודעות שקיבלנו לא הגיונית, זה רק העצים את הווייב שמשהו באמת מיוחד קורה כאן. יש כאן אירוע היסטורי, ברור לנו שההערכה כלפי הפסטיבל וכלפי ההפקה עלתה במאות אחוזים".

לדבריו, על רוב הביטולים של האמנים שמע בעיקר מהטוויטר, שם ספגו האמנים המופיעים הצקות והטרדות שהובילו בסופו של דבר לביטול של חלק מהם. "לא ביקשנו מאף אחד הסברים, זה לא מעניין אותנו. מי שלא רוצה, שלא יופיע. אנחנו לא מכריחים אף אחד. יש לנו פסטיבל מדהים, הכי מטורף שהיה בישראל אי פעם וזו פריבילגיה להופיע בו. יש לנו רשימת אמנים שלא מביישת אף פסטיבל בארה"ב ובאירופה. הדבר היחיד שהשתנה זה שאנשים מבינים שזו שליחות של ממש להגיע אליו".

יש חשש מביטולים נוספים? מרגישים במעין מרוץ נגד הזמן?

"הפסטיבל עוד שלושה ימים, די. 25 אחוז מהאמנים כבר נחתו בארץ והשאר נוחתים מחר, הכל קורה כמתוכנן. נכון, אי אפשר לחזות את העתיד, אבל הסיכויים לביטול פוחתים ככל שמתקרבים לאירוע, וגם על כל ביטול אפשרי יש לנו מחליף בסטנד-ביי. זה פסטיבל ראשון, למדנו ואנחנו לומדים כל הזמן. הצלחנו להוסיף אמנים מדהימים כמו DJ Tennis, Actress, Secretsundaze, Dan Shake".

אתם מקווים להפוך את הפסטיבל למסורת?

"המודל העסקי של מטאור הוא לעשר שנים קדימה, אבל המטרה של מטאור 1 היא להגיע ל-2019, וכולנו שם עכשיו".