ברברה סטרייסנד בכותל (צילום: GALI TIBBON, GettyImages IL)
מצטרפת ל"נשות הכותל"? ברברה סטרייסנד מתבאסת | צילום: GALI TIBBON, GettyImages IL

הכוכבת הבינלאומית ברברה סטרייסנד נחתה אמש בישראל, לקראת צמד ההופעות שלה באיצטדיון בלומפילד בסוף השבוע ועוד כמה אירועים חגיגיים. מיד עם נחיתתה מיהרה סטרייסנד לירושלים, שם היא מתאכסנת במלון "המלך דוד".

אבל עוד לפני זה, וכשהיא לבושה בחליפה הלבנה עמה ירדה מהמטוס הפרטי, מיהרה סטרייסנד לכותל המערבי בבירה כדי לשאת תפילה ולהטמין פתק בין האבנים הקדושות. מדובר, למי ששכח, ביהודייה כשרה בת 71 שגאה במוצאה היהודי ואף נישאה בעבר ליהודי (אליוט גולד).

אלא שצלמי הפפראצי שחיכו לה בנמל התעופה בן גוריון לא עזבו את סטרייסנד גם בכותל ובמקום תפילה אישית ושקטה היא זכתה למטר פלאשים, מה שמסביר אולי את הפרצוף החמוץ שלה. ולנו לא נותר אלא לתהות לאן נעלם הכלבלב הלבן, האקססורי התואם, איתו ירדה מהמטוס, למרבה הקלישאה.

הנשיא פרס: "לאשה הזו יש קול שמיימי חודר ללב"

חדשות 2 מדווחים שהיום (שני, 17 בחודש) פגשה ברברה סטרייסנד את נשיא המדינה שמעון פרס במשכנו בירושלים, כשאיתו 21 ילדים ובני נוער בני 3-18, מעמותת משאלת לב הסובלים ממחלות קשות.

ברברה סטרייסנד התחבקה עם הילדים וציינה בפניהם כמה היא "מתרגשת להיות כאן היום". במהלך הפגישה היא הקשיבה לביצוע של אחד משיריה הידועים "People". אחד הנערים, פנה לזמרת בשמה הפרטי, ולנשיא, ואמר שזו התרגשות גדולה מאוד עבורו: "הגשמתם לי חלום".

הנשיא פרס אמר: "לאשה הזו יש קול שמיימי חודר ללב, חיבור של תפילה זכה ושירה מרוממת נפש". כשהוזכר השיר "אבינו מלכנו" בביצועה הידוע של סטרייסנד, הצטרף הנשיא ואמר שכאשר הוא שומע את הביצוע לתפילה, עיניו "מתמלאות דמעות".

"זה כל כך עוצמתי להיות כאן היום", סיכמה סטרייסנד. "נגעתם ללבי. כשאשיר את 'אבינו מלכנו' מחר לנשיא פרס אשיר זאת לכולכם".

בדרך לצמד הופעות ענק

כמו כן קיבלה היום ברברה סטרייסנד תואר "דוקטור כבוד לפילוסופיה" מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מחר (שלישי, 18.6) היא צפויה, כאמור,להופיע באירוע יום הולדת ה-90 של הנשיא שמעון פרס בבנייני האומה בירושלים, לצד שלמה ארצי ואייל גולן.

גולת הכותרת, השיא האמיתי בביקור של סטרייסנד בישראל יקרה בחמישי בערב, אז תעלה לראשונה בחייה על במה בישראל לצורך הופעה מול קהל. סטרייסנד תיתן בארץ שני קונצרטים שיתקיימו בימים חמישי ושבת (20 ו-22 בחודש) באיצטדיון בלומפילד ביפו. על הבמה ילוו אותה בנה, השחקן והזמר ג'ייסון גולד (בנו של השחקן אליוט גולד), אחותה הזמרת רוזלין קינד, הצעירה ממנה ב-9 שנים, החצוצרן כריס בוטי, ותזמורת בת 60 נגנים, באחד האירועים המוזיקליים הגדולים שנראו בישראל.

>> ברברה סטרייסנד: "ישראל היא לפיד של תקווה בעולם"
>> ברברה סטרייסנד בהופעה בלונדון - ביקורת
>> המופע שצפוי באיצטדיון בלומפילד