אין תמונה
עמי טרייבטש בצ'רצ'ילים

עמי טרייבטש נפטר בגיל 62. המתופף האגדי של להקת הרוק הישראלית "הצ'רצ'ילים", הלך לעולמו מדום לב ביום כיפור, הלוויתו תיערך מחר (ב') בבית העלמין ירקון, כך מפרסם כעת אור ברנע באתר Ynet.

טרייבטש ניגן בהקלטותיה, תקליטוניה, הופעותיה ואלבומיה של להקת הצ'רצ'ילים בארץ ובחו"ל, בין היתר תחת השמות "ג'ריקו" וג'ריקו ג'ונס". הצ'רצ'ילים נחשבה ל"להקת הקצב" החשובה ביותר שצמחה בישראל בסוף שנות ה-60' והגיעה לשיא פעילותה בהקלטות עם אריק איינשטיין באלבומי הרוק פורצי הדרך "פוזי" (1969), "שבלול" ו"פלסטלינה" (1970, עם שלום חנוך). בהמשך יצאה הלהקה לחו"ל וכיכבה בסצנת הרוק המתקדם הבריטית כאמור תחת השמות "ג'ריקו" ו"ג'ריקו ג'ונס". הלהקה קטעה את הקריירה בבריטניה ושבה לארץ עקב געגועים של חבריה לנשים ולמשפחות.

חיים רומנו: "אני בשוק"

לאחר שחזרו ארצה המשיך טרייבטש לנגן עם איינשטיין במשך תקופה ארוכה, בין השאר באלבומיו "ארץ ישראל הישנה והטובה", "בדשא אצל אביגדור", "יסמין" ו"סע לאט". בעשורים האחרונים לחייו לא תופף טרייבטש באופן קבוע, אך השתתף באיחודיה השונים של להקת "הצ'רצ'ילים" שהתרחשו בשנים האחרונות.

הגיטריסט חיים רומנו סיפר ל-ynet: "אני בשוק. אין לי מה להגיד. זה נראה לי מאוד מוזר ומוקדם מדי. אנחנו עוד לא מעכלים את זה". "זה מקרה עצוב מאוד", הוסיף חברו ללהקה, מיקי גבריאלוב. "כשנפגשנו לראשונה, הייתי בן 14 וחצי והוא היה בן 16 וחצי. בילינו את כל הילדות שלנו יחד, וזה לא פשוט. הוא עבר הרבה דברים בחייו ודווקא זה הכריע אותו, בלי הודעה מוקדמת, בלי הזדמנות להיפרד. זה נורא".

>> ניל סדקה שר בעברית