רון ויינרייך - בוא (תמונת AVI: mako)
ישיר אביגדור קהלני. רון ויינרייך | תמונת AVI: mako

רשות השידור והערוץ הראשון הכריזו הבוקר רשמית על רשימת שנים עשר השירים שיתמודדו בפסטיבל הזמר והפזמון המתחדש ב-31 בינואר. בין המבצעים שלושה יוצאי "כוכב נולד": מרים טוקאן, נעמה כהן שתתחרה בשיר שיצרה בעצמה, ורון ויינרייך, שיתחרה בשיר "אנא אלי ענני" שאת מילותיו כתב אביגדור קהלני.

משתתפים נוספים הם פאר טסי, דנה ברגר, איה כורם (שתשיר ביאליק), אריק סיני, ישי ריבו, רפאל היצירה, קרן אור, מיכל פאולינה וטמיר שטרית ואנה אדלשטיין. רשימת יוצרי השירים כללת בין היתר את איתי פרל, כאמור אביגדור קהלני, שמוליק נויפלד ועוד. על הניהול המוזיקלי והעיבודים מופקד עמוס בן דוד, המנהל המוזיקלי של "כוכב נולד" ומגיש מגזין מוזיקה בערוץ הראשון.

מרים טוקאן פרומו (צילום: ישי בוטבול)
תשיר את "תהילה". מרים טוקאן | צילום: ישי בוטבול

שנים עשר השירים נבחרו מבין יותר מ-800 שירים מקוריים שנשלחו לתחרות. את הבחירה ערכה ועדה מקצועית של רשות השידור. 12 השירים יועמדו לבחירת הקהל שמשקלה יהיה 70 אחוזים, עם בחירתה של ועדה מקצועית מיוחדת שמשקלה 30 אחוזים. הבחירה תיערך בפיקוח השופט בדימוס שלי טימן.

האירוע יתקיים בהיכל התיאטרון קריית מוצקין ויועבר בשידור ישיר בערוץ הראשון, ברשת ג' ובאתר האינטרנט של הרשות. לזוכה במקום הראשון יוענק פרס מפעל הפיס לעידוד יצירה מקורית בסך מאה אלף ש"ח.

השירים המשתתפים בפסטיבל
|(לפי סדר הא"ב):

1.    "אנא אלי ענני" - מילים: אביגדור קהלני, לחן: יועד פקטה ורון ויינרייך, ביצוע: רון ויינרייך ואורית קמרי
2.    "זה לא החלום שחלמנו" - מילים ולחן: אבי וורצל, ביצוע: אריק סיני
3.    "כמה עוד" - מילים ולחן: נעמה כהן, ביצוע: נעמה כהן
4.    "יש ירוק" – מילים ולחן: מיכל פאולינה, ביצוע: מיכל פאולינה
5.    "מחכים לגאולה" - מילים ולחן: רפאל היצירה, ביצוע: רפאל היצירה
6.    "סימון דה בובאר"- מילים ולחן: טמיר שטרית ביצוע: טמיר שטרית ואנה אדלשטיין
7.    "ציפור זהב" - מילים: ח"נ ביאליק, לחן: איה כורם, ביצוע: איה כורם
8.    "תהילה" - מילים: ליקי גולדברג אגינסקי, לחן: שמוליק נויפלד, ביצוע: מרים טוקאן
9.    "קול דודי" - מילים ולחן: ישי ריבו, ביצוע: ישי ריבו
10.    "תנועה בזמן" - מילים ולחן: מרב סימן-טוב ביצוע: קרן אור
11.    "תחזרי"- מילים ולחן: פאר טסי ודודו מתנה,  ביצוע: פאר טסי
12.    "תחזרי אליו"- מילים: איתי פרל, לחן: דנה ברגר, ביצוע: דנה ברגר.

נעמה כהן: "תמיד אוכל ללכת גם לקדם אירוויזיון"

נעמה כהן פרומו (צילום: דימיטרי שיבצנקו)
"היה חשוב לי להתחרות עם שיר שאני יצרתי". נעמה כהן | צילום: דימיטרי שיבצנקו

נעמה כהן, יוצאת "כוכב נולד", תתחרה בתוכנית עם השיר "כמה עוד", אותו כתבה והלחינה. "זה שיר שנולד מהרבה מחשבות על מה שקורה בעולם ובארץ, זעקה הכי אישית ופנימית שלי", היא אומרת. "אני מרגישה שהרבה אנשים יוכלו להתחבר אליה, אם הם גרים פה וחסרים להם הדדיות ונגיעה אישית, בתוך העולם המסחרי והדיגיטלי. השיר כמהה למשהו שהיה פעם, ליחסים יותר אישיים בין אחד לשני".

-אחרי "כוכב נולד" את הולכת שוב לתחרות שירה.
"התחרות זה פורמט שלי באופן אישי לא קל איתו. דווקא בגלל שהפורמט מקדם יצירה, אז לא התחשבתי שזו תחרות. עצם הזכות לקדם יצירה שהיא שלי היא זכות ענקית. אני מרגישה שהשיר שלי מאוד ישראלי וכל מה שאני כותבת מחובר לישראליות שלי ולארץ הזאת. יש לי זכות להשתתף ולקדם שיר שלי, מה שלא הספקתי לעשות ב'כוכב נולד' ועכשיו יש לי הזדמנות".

-למה ניגשת ל"פסטיבל הזמר" ולא לקדם-אירוויזיון?
"כל דבר בעיתו. לאט לאט. קודם נצלח את זה, והקדם תמיד יהיה שם. ייכתבו עוד הרבה שירים שאוכל לשלוח. בוא נכבוש כל יעד בזמנו".

-לחבר שלך, יהל דורון, יש רזומה של יוצר להיטים. לא חשבת לקחת שיר שלו?
"לא. אני יוצרת בפני עצמי. יש לי אלבום שאני עובדת עליו. אם היצירה יוצאת ממני זה הכי טבעי לי, כמו שנוצר השיר הזה. וטוב שכך, כי אם אתה יכול להגיע לשם בעצמך אז למה לא. יהל שותף ליצירה שלי ולהפקת האלבום אבל זה אלבום שלי שבו אני כותבת ומלחינה. חשוב לי שהגעתי לפסטיבל עם שיר שבו אני עומדת מאחורי הלחן והטקסט. אני שמחה שזה יצא ככה".