אירוע נספרסו מיכל שפירא ואורי סלונים (צילום: עודד קרני)
מיכל שפירא ואורי סלונים ז"ל | צילום: עודד קרני

הזמרת מיכל שפירא תופיע מחר באירוע "ארץ קטנה עם שפם וגיטרה", ערב המחווה במסגרת פסטיבל "ימי זמר בחולון", שיוקדש לשירים הגדולים של הפזמונאי והמשורר מאיר גולדברג. לצדה של שפירא יופיעו קורין אלאל, דן תורן, דודי לוי, סמדר אקראי, לי גאון, יובל זדרמן, דני גלבוע, ערן לוי ואינה סקיטל, אשר יבצעו גרסאות מעניינות לקלאסיקות כמו "זן נדיר", " מה שאת אוהבת", "כל הזמן שבעולם", התעשייה האבירית", "אימפריות נופלות לאט", " ארץ קטנה עם שפם" ועוד.

במופע תבצע מיכל שפירא את השיר "מה זה עצוב", אותו ביצעה במקור בדואט עם המוזיקאי אורי סלונים ז"ל, שהלך לעולמו השבוע לפני חצי שנה. סלונים ז"ל הלחין ועיבד את המילים שכתב גולדברג וכאמור שר את הדואט עם שפירא כשיר הנושא של הסרט התיעודי "הלוואי שתמותי", שתיעד את מחלתו.

לרגל ערב המחווה שינה מאיר גולדברג את מילות השיר כך שיתאימו לסיטואציה החדשה לאחר מותו של סלונים ז"ל והשיר הפך מדואט לסולו אותו תשיר שפירא. כמו כן תבצע שפירא במופע את "להתראות מתוק", שיר של גולדברג שהלחינה במקור לאה שבת עבור נורית גלרון.

"מה זה עצוב"
"אני שומעת אותך בראשי, כל מה שאמרת, מה את צריכה את כל זה, מה את צריכה / לקום כל יום, לישון כל יום, הימים הם כמות ואת בעניין של איכות, בגלל זה את בוכה / רחמים על חלשים, עלייך ועל כל האנשים, אמרת לי, ורחמים עלי, רחמים עלי

אני אומרת לך ממרחק, שגם אם הלכת, תמיד חוזר לרגע, משהו ממך / עולם של פרטים קטנים הרכבנו ביחד, וכבר טעיתי הרבה בלעדיך וצדקתי איתך / רחמים על חלשים, עלייך ועל כל האנשים, אמרת לי, ורחמים עלי, רחמים עלי

אני שומעת אותך בראשי, כל מה שאמרת, מה יישאר מכל זה, מה זה חשוב, היה לך טקס יפה עם שמפניה ותותים, הלכת לגמרי לבד וזה מה זה עצוב / רחמים על חלשים, עלייך ועל כל האנשים, אמרת לי, ורחמים עלי, רחמים עלי".

חצי שנה לפטירתו של אורי סלונים ז"ל

"אורי היה אמור להשתתף בערב המחווה הזה למאיר ולשיר איתי את השיר", אומרת שפירא. "דיברנו על זה עוד לפני שהוא נפטר, שבפסטיבל חולון נופיע עם מאיר. השיר הזה הוא היחיד במופע שהוא יחסית חדש ובגרסה הזו עם המילים החדשות זו תהיה השמעת בכורה שלו".

-והגרסה עם אורי לא הולכת לאיבוד, היא קיימת.
"כן, היא קיימת, וזה חשוב. הדואט יצא לרדיו שבועיים לפני שאורי נפטר והשבוע זה חצי שנה לפטירתו".

-איך התחושה?
"מאוד מורכבת ואמוציונאלית. ממש לא היה לי קל. נשפכו הרבה דמעות במהלך החזרות וכשמאיר הראה לי את הטקסט החדש היה לי מאוד מרגש וקשה. גם מאיר היה מאוד קרוב לאורי".

-ומה בהמשך?
"אני עובדת על מופע ואלבום חדשים עם חומר מקורי משלי ומופיעה כל הזמן באירועים בגרסאות כיסוי ללהיטי פופ גדולים".

>> עוד הופעות בחול המועד - בפסטיבל ים המלח