אביב גדג' – כל צעד (תמונת AVI: רונן ללנה)
אביב גדג' | תמונת AVI: רונן ללנה

פסטיבל "אינדינגב" השביעי, ה-InDnegev של 2013, יתקיים במצפה גבולות שבנגב ב-10 עד ה-12 באוקטובר 2013, ויביא לבמה את מיטב היצירה העצמאית במוזיקה המקומית לשנה זו. גם השנה, רכישת הכרטיסים מתקיימת רק בהזמנה מראש. דרך אתר האינטרנט ונקודות המכירה.

האירוע יתקיים על רקע הנוף המדברי של מצפה גבולות שבנגב, למשך שלושה ימים ושני לילות, באוויר הפתוח. באירוע יתקיימו השנה למעלה מ-80 הופעות של מיטב אמני האינדי המקומיים, גם שני הרכבים מאירופה, שיתופי פעולה חד פעמיים, סטים חיים ומגוון התרחשויות אומנותיות ותרבותיות. גם השנה יתקיים הפסטיבל ללא חסויות מסחריות והמארגנים מצפים למכור אלפי כרטיסים.

בפסטיבל יתארחו השנה שני הרכבים מסקרנים מחו"ל:  Cooga’s bluff מגרמניה ו- Please the trees מצ'כיה, אשר פרט להופעות בפסטיבל ישתפו פעולה עם הרכבים מקומיים לחיזוק והפצת היצירה מעבר לים.

מארינה מקסימיליאן קרני (צילום: אלעד וייסמן)
מארינה מקסימיליאן | צילום: אלעד וייסמן

בין המשתתפים המקומיים השנה: התפוחים, The Flying Baby, מארינה מקסימיליאן בלומין, אביב גדג', רוקפור, אסתר רדא ואורחים, שי צברי ואורחים, אורי כנרות מ"בום פם", דניאלה ספקטור, פונץ' + שלום גד, שלמה בר במופע מיוחד עם האלקטרונאי Rejoicer, ,TINY FINGERS מארש דונדורמה, יהוא ירון עם רות דולורס וייס,הילה רוח ועדי רנרט, סיסטם עאלי, נגה שלו עם אבי עדאקי במופע שירי מחאה וקודש, יאפים עם ג'יפים, savage detective (גון בן ארי בבכורה), ויתרתי, צביקה פורס, "חיה מילר" עם נדב אזולאי ואביב נוימן, Tatran.

במקביל לבמות הרוק, יוקם בשטח הפסטיבל מתחם אלקטרוניקה בשם "InDtronix" שיציג יוצרים ומפיקים הפועלים כיום בארץ. בין היתר יתקיים בו "הבלנדר", פרויקט ייחודי של רדיו "קול הקמפוס", המאגד יוצרים מתחומים שונים לתוך יצירה חדשה. עוד יפעלו במקום תחנת הרדיו האינטרנטית הירושלמית "רעש האור", "התדר", לייבל הביטים "RAW TAPES", הלייבל "מיקלטתקליטים" ועוד.

כמו כן יארח הפסטיבל את ה"חתונגב" חתונה של מוזיקאית האינדי שירה ז. כרמל ("ציפורי לילה", גלי צה"ל), על הבמה, מלווה בחופה מוזיקלית סוערת.

אסתר רדא, סופר גרוב (צילום: ענבל צח)
אסתר רדא | צילום: ענבל צח

נוסף למופעי המוזיקה יפעלו השנה בשטח מיצגי אמנות אינטראקטיבית, ביניהם מיצגי הלייבל היהודי – אלטרנטיבי "60 ריבוא", בלוג חי, במה סולארית, מתחם שבת, הכולל תפילות, הופעות, סעודות ושיעורים, ותחנת רדיו עצמאית, בשיתוף פעולה מיוחד עם מכללת bpm ורדיו "הקצה". כמו כן, במה שהפך למסורת, חובר הפסטיבל למגזין אף, להוצאתו לאור של מגזין "גרון" שישלב מידע שימושי על הפסטיבל יחד עם כתבות ומאמרים

מחיר הכניסה: 220 ש"ח עבור כמות מוגבלת של כרטיסים לרוכשים הראשונים. אז עולה המחיר ל 250 שקלים עד ה- 10 בספטמבר, ו-270  שקלים לאחר מכן. המחיר הוא לשלושת ימי הפסטיבל. מספר מוגבל של כרטיסים נמכרים ליום חמישי בלבד, במחיר 120 שקלים. גם הפעם לא תתאפשר מכירת כרטיסים במקום האירוע.

מתחם הפסטיבל יכלול מתחם קמפינג נוח ודוכני אוכל ושתייה. כמו כן ניתן יהיה להתארח בכל אחד מהאורחנים המוצעים ולבקר באתרי תיירות באזור.