מוש בן ארי הופעה 6 (צילום: רועי ברקוביץ')
בחינם למי שאיבד את ביתו. מוש בן ארי בהופעה | צילום: רועי ברקוביץ'

"ההופעה של מוש בן ארי ושי אביבי במוצאי שבת הקרובים (11.12, 21:00) פתוחה לאנשים שהיו בשרפות ואיבדו את בתיהם", אומר גידי אמיר, מנהל מרכז התרבות "תרבותא" ביקנעם, שנמצאת על המורדות המזרחיים של הר הכרמל.

מדובר על הופעה מיוחדת במסגרת סדרת אירועי תרבות, אותה מנחה אביבי במקום. הפעם הוא צפוי לראיין את מוש בן ארי, שיבצע ממיטב שיריו ויספר על דרכו במוזיקה. "מוש בן ארי גם שר וגם מדבר", מבטיח אמיר. "בדרך כלל הוא לא מדבר ופה הוא הולך לדבר על החיים שלו, איך הגיע למוזיקה, מאיפה הוא מקבל את ההשראה. שי מראיין אותו, זה מפגש. בפעם שעברה היה אצלנו דבל'ה נבון שסיפר על הסרט 'זוהי סדום', כל חודש אנחנו מביאים אמן אחר, יוצר אחר, והפעם זו באמת הדרך שלנו להביע סולידריות".

"אנחנו מאמינים למי שיגיד לנו שאיבד את ביתו"

תושבי הצפון שאיבדו את בתיהם בשרפה כאמור מוזמנים להגיע ולהיכנס למופע בחינם. "אנחנו מאמינים למי שיגיע ויגיד לנו שאיבד את ביתו ויוכל להיכנס, אנחנו מאמינים בתושבים", אומר אמיר, "אבל צריך לתאם איתנו מראש כי 60 אחוז מהכרטיסים נמכרו כבר, והאולם יכול להכיל עד 150 איש במקסימום".

"אתמול הופיעה אצלנו דנה ברגר והיה מדהים", הוא ממשיך. "הגיעו אנשים שנשרף להם הבית, וגם מישהו שחברים שלו נספו באסון. הגיעו מחלצים ומחולצים ומתנדבים, סך הכל כ-15 איש שנכנסו להופעה בלי לשלם. ברגע זה אנחנו מתכנסים כולנו, וכל אחד צריך לתרום את תרומתו. ודנה היתה אדירה, לא ידעתי שהיא כזו טובה בהופעות.

"החיים ממשיכים למרות הכל"

"מחר מופיעים אצלנו שני חבר'ה צעירים מעין הוד במופע לילדים וביום שלישי יופיעו ג'וליאן ורולנדה שגראן גם הם מעין הוד, שהבית שלהם ניצל בנס. אלה אמנים שהיו צריכים לעזוב את הבית והם הודיעו שיגיעו לשמח את הילדים בחנוכה, כי החיים ממשיכים למרות הכל".

>> יזהר אשדות ורונה קינן בוידיאו מהופעה: "רגע"