מארק רונסון מע (צילום: נועה מגר)
מארק רונסון מע | צילום: נועה מגר

לפני שעה קלה ישב מארק רונסון, ממפיקי המוזיקה המצליחים בעולם, לשיחה קלה עם התקשורת הישראלית לרגל ביקורו השני בארץ. רונסון, שעבד בין היתר עם לילי אלן, איימי ויינהאוס, ג'יי זי, מייסי גריי ולא מזמן גם עם דוראן דוראן, הגיע ארצה על מנת לחגוג את השקת מיזם ה-“XL Night Awards” ב-DJ סט שייערך הלילה במועדון ה-TLV.

"יכולתי להיות אבא של ג'סטין ביבר"

בשיחה סיפר רונסון על הפרויקטים שלו בעבר ובהווה, תרבות הכוכבים-בין-רגע והשכן החדש שלו במלון - בחור צעיר ובעל בלורית בלונדינית, בשם ג'סטין ביבר, שגורם לכל נערה מתחת לגיל השתייה החוקי להתעלף, או לפחות לשחרר צווחה. הנ"ל הפך את סביבת בית המלון המדובר להיסטרית קמעה, ומפיק העל צייץ בטוויטר במהלך הלילה על נוכחותן של 300 מעריצות צווחות שכנראה לא באו כדי שיפיק אותן מוזיקלית. ככה זה כשאתה וג'סטין ביבר שכנים. "מישהי ניגשה אליי ושאלה אותי אם אני ג'סטין ביבר. אולי זה בגלל השיער. בכל מקרה אני יכול להיות אבא שלו.." צחק רונסון על הסיטואציה.

מארק רונסון מע 1 (צילום: נועה מגר)
מארק רונסון מע 1 | צילום: נועה מגר

מארק רונסון הגיע לתל אביב ליומיים בלבד, בהם כבר הספיק ליצור קשר עם זמרת פופ ישראלית: "ישבתי אתמול בסטודיו עם אמילי קרפל", הפתיע והמשיך, "מאוד נהניתי איתה ואני מקווה שיצא מזה שיתוף פעולה כלשהו".

"קיבלתי כמה מיילים שמאיימים שיחרימו אותי"

התכנון להמשך יומו של המפיק הבריטי בארץ הקודש כולל טיול קצר בירושלים ומנוחה לפני התקלוט המצופה. בשבוע הבא עתיד רונסון להיכנס לאולפן ההקלטות עם הגוסיפ - הפרויקט הבא שלו.

בנוגע לחרם התרבותי על ישראל, לא נרשמה דאגה: "קיבלתי כמה מיילים שמאיימים שיחרימו אותי ואת המוזיקה שלי אבל זה לא השפיע עליי במיוחד ולא שינה את דעתי לגבי ההופעה שלי בישראל".

מארק רונסון מע 2 (צילום: נועה מגר)
מארק רונסון מע 2 | צילום: נועה מגר

לסיום שיתף רונסון בדעותיו לגבי תרבות האינסטנט ואמני הפופ הצעירים והמצליחים: "מוזיקה טובה תמיד נשארת, גם אם היא מתגלה ביוטיוב", התייחס בדבריו לתופעה הויראלית רבקה בלאק.

מעדיף את אדל על פני רבקה בלאק ומיילי סיירוס

"גם אם קיימים מקורות מידע מיידיים כמו Soundcloud, פייסבוק או יוטיוב שמשמשים בימינו ככלי רשמי לגילוי מוזיקה חדשה (טובה יותר או פחות), ישנם עדיין אמנים איכותיים לא פחות שמגיעים להישגים בשיטות הישנות, כמו הזמרת אדל למשל, שמכרה כבר כ-5 מליון עותקים מהאלבום החדש שלה".

לעומת זאת ואולי בנוסף, זמרים צעירים ומצליחים לא מזיזים לרונסון את הבלונד: "אני לא כל כך מכיר את המוזיקה של מיילי סיירוס או האחים ג'ונאס, אבל גם לא מבטל אותה. כנראה שהפקה מוזיקלית בז'אנר הזה זה פשוט לא בשבילי".

מארק רונסון מע 3 (צילום: נועה מגר)
מארק רונסון מע 3 | צילום: נועה מגר

>> פרי פארל מג'יינס אדיקשן כותב בפייסבוק על הסכסוך הישראלי-פלסטיני