ההופעה של הזמרת לנה דל ריי בישראל נדחתה, עקב קריסת הפסקת האש וחידוש הירי של החמאס בעזה על שטח ישראל. דל ריי היתה אמורה להופיע בעוד 12 יום, ב-20 באוגוסט, בגני התערוכה בתל אביב, לעיני כעשרת אלפים איש - מספר שדווח על ידי ההפקה.

עוד ב-mako מוזיקה:

מיחסי הציבור של המופע נמסר בנוגע לדחייה: "לנה מתנצלת מעומק ליבה בפני המעריצים שרכשו כרטיסים להופעה. פרטים על המועד החדש יפורסמו בימים הקרובים, מיד עם אישורו. כוחם של הכרטיסים שנרכשו תקף למועד החדש". אגב, אתמול (חמישי) פנה mako להפקה וביקש תגובה לגבי ביטול המופע, אך בהפקה הכחישו ואמרו ש"אין שינוי".

"האנשים של לנה דל ריי מבינים מה קורה פה"

רק לפני ארבעה ימים אמר ל-mako מפיק המופע של לנה דל ריי, אודי אפלבוים: "נכון לעכשיו ההופעה מתקיימת. אנחנו מדברים עם האנשים של לנה דל ריי כל יום. הם מעודכנים בסיטואציה ומבינים מה קורה פה. חלקם יהודים, אז זה מחליק יותר טוב בגרון. אנחנו מולם על בסיס יומיומי".

המופע של לנה דל ריי הוא מופע החו"ל השמיני שמתבטל או נדחה בישראל, מאז שהוכרזה הפסקת האש. קדמו לו המופעים של להקת המטאל מגהדת', הזמרת קליס, הזמר סי לו גרין והמוזיקאים קורט וייל, מק דמארקו וטווין שאדו.

אלה מצטרפים לשורה ארוכה של ביטולים ו/או דחיות של הופעות מחו"ל בישראל בחודש האחרון: להקת קנזסדין וורהאם ומארק גארדנר, אמני פסטיבל הגרוב בנחל חדרה, "הבקסטריט בויז", ניל יאנג, פסטיבל הדאנס "Isle Of Dreams"פול אנקהלהקת "אמריקה", צ'יק קוריאה וסטנלי קלארק, ולהקת "בריאן ג'ונסטאון מסאקר".

נוי אלוש מחבר את "עצב של קיץ" של דל ריי עם "התקווה"

מי שכבר הספיק להגיב לביטול הוא הרמיקסר הלאומי נוי אלוש, שיצר משאפ בין "Summertime Sadness" של לנה דל ריי לבין ההמנון הלאומי "התקווה", ומיקם את דל ריי בשחור-לבן ערוץ-אחדי עם הלוגו התואם. אכן, עצב של קיץ, אך עוד לא אבדה תקוותנו.