אין תמונה
אין סוף לעונת התפוזים. תמוז

האם להקת תמוז המיתולוגית תקיים הופעות נוספות, גם אחרי האיחוד שכבר נקבע, לציון עשור למותו של מאיר אריאל ז"ל? על פי יהודה עדר, גיטריסט תמוז והמנהל המוזיקלי של מופע המחווה, שיתקיים ב-3.8 באמפי קיסריה, האפשרות הועלתה, לא נפסלה על הסף ואף נשקלת.

"חברי תמוז כבר התאחדו בעבר במסגרת מופעי המחווה השנתיים למאיר אריאל", מספר עדר, "אז הסתפקנו בשניים שלושה שירים, בעיקר בגלל שרשימת האמנים הייתה ארוכה מאד. השנה, לציון עשור למותו, הדגש במופע אכן יהיה הקלאסיקות של הקלאסיקות של מאיר ונראה שהאיחוד של תמוז יהיה ארוך מעט יותר. אנחנו רק בשלבים ראשונים של ההכנות, אבל האווירה טובה במיוחד ויש התרגשות גדולה גם בקרב חברי הלהקה לצד באזז תקשורתי חזק מאי פעם. יש הרגשה שמצפים מאיתנו ליותר הפעם".

"כולנו סוג של מטורפים"

-מה הסיכויים שיהיו הופעות נוספות של תמוז בהמשך השנה?
"יש דיבור חיובי בנדון שלא היה באיחודים הקודמים. כולנו סוג של מטורפים, כך שאין לדעת מה ילד יום, אבל ההרגשה היא שאם תתקבל החלטה ללכת על זה אף אחד לא יפסול אותה עקרונית".

כידוע, להקת תמוז, הוציאה אלבום קלאסי אחד בלבד בשנת 76' - "סוף עונת התפוזים", והתפרקה, אך להיטים כמו שיר הנושא, "הולך בטל", "לא יודע איך לומר לך", "מה שיותר עמוק יותר כחול", "פנס רחוב", "אהבה שקטה" ו"ככה את רצית אותי" נכנסו לפנתיאון הרוק העברי בכל הזמנים.

חברי ההרכב היו אז שלום חנוך בשירה וגיטרות, אריאל זילבר בשירה וקלידים, יהודה עדר בגיטרות וקולות, איתן גדרון בבס וקולות ומאיר ישראל בתופים וקולות. המפיק המוזיקלי היה לואי להב, שחזר לארץ מעבודה עם ברוס ספרינגסטין, ולתאורן שהיה עולה לשיר בהפסקה של ההופעה קראו רמי פורטיס.