אין תמונה
"זה עושה לי טוב על הנשמה". בועז שרעבי

רגע אחרי הזכייה של אור טרגן בגמר עונת העשור של "כוכב נולד", האמנים שביצעו במקור את שני השירים איתם זכה בגמר, בעז שרעבי וחברי להקת "הפיל הכחול", מפרגנים לו בגדול.

בעז שרעבי, המבצע והיוצר שעומד מאחורי הבלדה הרומנטית "אם את עדיין אוהבת אותי", אומר: "זה מאוד מחמיא לי ששיר שאני שר מביא בחור צעיר ומוכשר כמוהו לזכות בתוכנית כמו 'כוכב נולד'. בעצם הזכייה עם השיר שלי אני מרגיש שהדור הצעיר של המוזיקה הישראלית מכבד אותי ועושה לי טוב על הנשמה".

-כשיצרתם את השיר חשבתם לאן הוא יכול להגיע?
"השיר הזה נכתב על ידי ועל ידי עמית צח, הבן של שלמה צח. כתבנו מילים ומנגינה ביחד ועשינו פרי יפה. לא חשבנו לאן הוא יגיע, אלא לעשות טוב ואני מביא את הטוב".

-זה שיר ששווה ניצחון?
"אני שמח בשמחתו, אבל אני לא אוהב נצחונות אלא שפע של אהבה. חשוב לי להגיד לכל אותם זמרים שלא זכו, לכל מי שהגיע למקומות 1 עד 8 והלאה, שהם מצטרפים הערב להרבה מאוד זמרים נפלאים בארץ, ובאמת כולם טובים, צעירים ומוכשרים. אני חושב שיש ביניהם זמרים מצוינים, בנים ובנות מקסימים, ובשבילי מקום ראשון או עשירי זה אותו דברץ לא משנה איזה מקום מגיעים, אלא תענוג לשמוע ששרים. אנחנו עם הזמרה. אני מאחל לאור טרגן וכל עם ישראל שנה טובה ובשורות טובות".

הפיל הכחול: "אור טרגן הביא ניחוחות של רוק, כל הכבוד על הביצוע"

הפיל הכחול (צילום: ספיר בן עמי)
"השיר 'יסמין' סובל מחשיפת יתר". הפיל הכחול בהופעה | צילום: ספיר בן עמי

חברי להקת "הפיל הכחול" מסרו בתגובה לזכייה של אור טרגן עם שירם "יסמין": "אור טרגן מוכשר ומלא באנרגיות טובות ונתן את הפרשנות התמימה שלו לשיר. זה שיר קשה מאוד לביצוע והוא עמד בו בהצלחה ואפילו הצליח להביא ניחוח של רוק, כל הכבוד. אור מתחיל את דרכו כמוזיקאי ובעיקר נאחל לו שלא יהפוך לבובה של טייקוני המוזיקה ושיהיה אמיץ מספיק לעמוד על דרכו האמנותית".

"'הפיל הכחול' היא להקת רוק, השיר בוצע כבלדת רוק באלבום הראשון של הלהקה, על ידי דניאל ברקת הסולן הקודם של הלהקה, אך אינו מייצג את הקו המוזיקלי של הלהקה שבועט הרבה יותר. השיר 'יסמין' סובל מחשיפת יתר כאשר שירים טובים יותר של הלהקה כגון 'שיר על הים' ו"אני בסדר, גמור" קיבלו חשיפה קטנה יותר - לא מכירים? שווה האזנה.

להקת "הפיל הכחול" מנסה לייצר מוזיקה משמעותית, כזו שתחזיק מעמד בפני פגעי הזמן, כזו שבועטת בבטן ומרסקת את הלב ואינה מתחשבת באופנה וברוח התקופה. לכן אנחנו ממשיכים לעבוד מהאולפן הצנוע שלנו שעל חוף אשקלון, מנותקים מכל השפעה או שיקול מסחרי. פשוט מאוהבים בכוחה של המוזיקה לנצח את הזמן. לקראת ראש השנה נאחל לכולנו לשנה הבאה מוזיקה מקורית יותר ויצירתית יותר והרבה יותר רוקנ'רול, מגיע לנו".

>> ביקורת ביצועי הגמר: "אור הגיע לשיאו, איטן היה מדהים, אניטה לא מיצתה"

>> אייל גולן עם מירי מסיקה, משה פרץ עם שלישיית הגמר, גידי גוב עם כולם

>> הצביעו למצעד השנתי של mako ערוץ 24 והתחנות האיזוריות