האלבום "The Reckoning" של אסף אבידן והמוג'וז, שיצא בשנה שעברה, הגיע למעמד "אלבום זהב", זיכה את אבידן והמוג'וז בפרס אקו"ם וכתב מחדש את הרוק הישראלי באנגלית. היום מוציאים אבידן והמוג'וז את "Small change girl", שיר ראשון מתוך האלבום החדש "Poor Boy / Lucky Man", שכבר הוקלט וייצא בקרוב. בימים אלה נמצאים אבידן והמוג'וז בסיבוב הופעות בחו"ל, שכולל הופעות בפסטיבלים נחשבים ברחבי אירופה, לצד שמות גדולים כמו רדיוהד, הפרודיג'י, ניק קייב, קייזר צ'יפס, סנואו פטרול, הפריטנדרז, UB40 ועוד רבים.

בשיר החדש, הראשון שנכתב לאלבום, מתארח כפסנתרן ומעבד שלומי שבן, שכבר התארח בהופעות הפרידה של אבידן והמוג'וז לפני יציאתם לחו"ל. המוג'וז מספרים כי באופן תמוה, בעבודת החזרות לפני ההקלטות, אסף כמעט גנז את השיר מהסיבה ש"הוא לא הצליח להמריא למקום שהגיע לו להיות בו". במהלך העבודה על שיר אחר בתקליט הגיע שלומי שבן לחדר החזרות והתבקש לנסות לרוץ גם על "Small Change Girl". השילוב של הפסנתר של שבן עם הקול של אסף והסאונד העשיר של ההרכב יצר לטעמם של המוג'וז "חוויה מוזיקלית מרגשת ואיכותית שלא שומעים כל יום". השיר, לדבריהם, סוף סוף המריא.

על האלבום החדש "Poor Boy / Lucky Man" אומרים אבידן המוג'וז: במקום לנסות לייצר חיקוי של האלבום המוצלח הקודם אנחנו צועדים קדימה וממשיכים לחפש צלילים וכיוונים מוזיקליים כדי לבטא את עצמנו. התגבשנו והתבגרנו וכל אחת מהחוליות בהרכב קיבלה יותר ויותר מקום לביטוי. סגנונות מוזיקה התערבבו בהקלטות וצורפו לא מעט כלי נגינה חדשים. על כל אלה ניצחו שוב אורי וינוקור ואסף עצמו בהפקה מוזיקלית מורכבת. התוצאה, מבטיחים המוג'וז, היא "אלבום עמוק, מגוון ומפתיע שבו כל שמיעה מזכה את המאזין בעוד תגליות".

Small change Girl

She can make the birds and bees
get down on their little knees
she can whisper to the breeze
and make her tear the bark off trees

She can make a fog horn ring
she can make the mountains swing
she will make you clip your wing
she can teach your tears to sing

She's just a small change girl...
but she's a world to me

She can turn her flesh to steel
but she can't get her scars to heal
she can make you think she's real
she can make a diamond peal

she can get your bed to shrink
she can get your ears to blink
she can get you eyes to think
and she can get a horse to drink

She's just a small change girl...
but she's a world to me