אינדי נגב 08 שלט (צילום: גילי גרשוני)
יהיה או לא יהיה? אינדינגב | צילום: גילי גרשוני

ב-1 בינואר 2014, שבעה חודשים לפני מבצע "צוק איתן", נכתב כאן: "צריך להכיר ב'אינדי נגב' כפסטיבל בעל חשיבות ציבורית ולסייע לו כלכלית". כעת מתברר עד כמה הדברים הללו היו נכונים.

מפיקי פסטיבל "אינדינגב", מתן נויפלד, אסף קזדו ואסף בן דוד, טוענים כעת שללא עזרה כלכלית יהיה להם קשה מאוד לקיים אותו השנה, כמיטב המסורת, במצפה גבולות שבמועצה האיזורית אשכול שבנגב. לדבריהם, הקשיים שמערים עליהם המצב הבטחוני הנוכחי, קשים מנשוא, עד שלא ניתן יהיה לעמוד בהם ללא עזרה.

בהודעה שהם מוציאים היום לתקשורת נכתב: "בצל אירועי צוק איתן, פסטיבל 'אינדינגב' עומד לראשונה בסכנת ביטול וזאת לאור המצב הבטחוני והשלכותיו. חשוב לנו מאוד, אולי אפילו יותר מתמיד, לקיים את הפסטיבל כרגיל ובלוקיישן המזוהה איתו במצפה גבולות, אשר במועצה איזורית אשכול. רוב צוות ההפקה גר באיזור ונאלץ לעבור ימים לא קלים. כמובן שהמצב הבטחוני משפיע בצורה ישירה על הפקת הפסטיבל וכרגע ישנם סימני שאלה רבים לגבי קיומו והמתכונת בה הוא יערך".

אינדי נגב 08 במת יום (צילום: גילי גרשוני)
קשיים וסיכונים | צילום: גילי גרשוני

"אנחנו בקשר מתמיד עם הרשויות וכל הגורמים הרלוונטיים, וביחד מתמודדים עם המצב ומנסים למצוא את הפתרונות שיאפשרו את קיום הפסטיבל בצורה הטובה והבטוחה ביותר, מבלי לפגוע באופי האירוע. היו לנו מחשבות רבות האם להעביר את הפסטיבל ללוקיישן אחר, ואולי אף לדחות אותו לתקופה שקטה יותר אך כל מהלך כזה כרוך בהערכות כלכלית ולוגיסטית שאין אנו מסוגלים לעמוד בה.

"מעבר לכך, כבני המועצה האזורית אשכול, אנחנו מרגישים צורך וחובה דווקא בתקופה קשה זאת להישאר, לחזק ולתמוך באיזור הנפלא הזה שלאורך רוב השנה נמצא בשוליים. לאינדינגב יש השפעה ישירה וחשובה על המועצה, כשבכל שנה הפסטיבל מביא אלפי אנשים לחבל אשכול, עוזר ומקדם עסקים רבים באיזור וזוהי אחת ממטרותיו המרכזיות של הפסטיבל.

"מצד שני ומהותי לא פחות, אינדינגב הוא פסטיבל עצמאי המתקיים ללא תמיכות והפקת אירוע בסדר גודל כזה הוא מהלך מאוד מורכב עם סיכונים רבים. עקב המצב, רמת הסיכון עולה מאוד ולמרות הרצון הרב שלנו דווקא בתקופה זאת כן לחזק את האזור ולהפריח את הדממה, אנו לא יכולים להתעלם מכל אותם סיכונים.

"לכן, אנו עובדים יום ולילה בחודש האחרון על פתרונות שכן יאפשרו את קיום הפסטיבל במתכונתו הנוכחית ומקווים כי בקרוב נוכל לעדכן אתכם בהתפתחויות חיוביות. אנו מצידינו עושים את כל המאמצים האפשריים על מנת לקיים את הפסטיבל השנה כבכל שנה ובטוחים כי אתם, הקהל הנפלא והנאמן שהולך איתנו כבר תקופה ארוכה ביחד, מבינים וסומכים עלינו שנעשה את כל מה שניתן על מנת לקיים את הפסטיבל.

"אנו מתפללים כי השקט והשלום ישררו במהרה באזורינו, ויחליפו את ענני המלחמה. אינדינגב כל השנים הקפיד לעודד תרבות בעד, עזרה הדדית וסולידריות חברתית. דווקא בתקופה זאת, השליחות של אינדינגב מתחדדת ומקבלת משנה תוקף".

אינדי נגב
עצמאות כלכלית