לורן היל (צילום: GettyImages-Brenda Chase / Stringer)
לורן היל | צילום: GettyImages-Brenda Chase / Stringer

עברו כבר 11 יום מאז שמדינת ישראל יצאה למבצע הצבאי "שומר החומות" בניסיון להגן על תושביה מירי הרקטות של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלמי בעזה, ובזמן שצה"ל עושה שמות בארגוני הטרור הרצחניים, זה לא סוד שסלבס ואמנים פופולריים בעולם תופסים ברובם דווקא את הצד של ארגוני הטרור

האחרונה שהעלתה פוסט בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני הייתה הזמרת הוותיקה לורן היל. "קהילה יקרה, הכוונות שלי בהודעה הזו היא לא פתח לשערורייה, אלא כדי לקדם שלום", כתבה היל הלילה בפוסט שהעלתה בחשבון האינסטגרם שלה. "ישראלים, פלסטינים וכל מי שמסביב לעולם שיש בידו מספיק חכמה בשביל לעזור לפתור את הסכסוך; בבקשה צרו איתי קשר לגבי איך אנחנו יכולים לקדם פתרונות פרקטיים לקונפליקט הנצחי הזה".

חלק מהעוקבים של הזמרת בת ה-45 בחרו דווקא לבקר אותה על כך שבחרה צד שהוא כביכול ניטרלי ולא נעמדה באופן מובהק עם הצד הפלסטיני, אבל אותנו משכה תגובה אחת שבלטה שם יותר מכולן (ומאז כבר הספיקה להימחק): "כל מה שאני זוכרת זה שביטלת את ההופעה שלך בישראל. נקודה", הגיבה הגולשת אביטל בן לזמרת הפופולרית. 

View this post on Instagram

A post shared by Ms. Lauryn Hill (@mslaurynhill)

אביטל כנראה לא ציפתה שזה יקרה, אבל היל קראה את התגובה שלה והגיבה לה די במהירות: "כן, ביטלתי את ההופעה שלי כי האמנתי שזה חשוב שאופיע בפני הפלסטינים והישראלים יחד בזמן שאני כבר באזור. לצערי הופעה לפלסטינים לא הייתה אפשרית באותו הזמן ואני דאגתי להבהיר את הסיבה לביטול שלי".

לטובת מי שלא זוכר נזכיר שב-2015 לורן היל הייתה אמורה להופיע בראשון לציון, אך מכיוון שהיא לא הצליחה לארגן במקביל הופעה גם ברמאללה, היא נכנעה ללחץ של ארגונים אנטי-ישראל והופעתה בוטלה.

"לחברי ומעריצי בישראל, כשהחלטתי להופיע באזור כוונתי הייתה להופיע גם בתל אביב וגם ברמאללה", כתבה בזמנו היל. "ארגון ההופעה ברשות הפלסטינית התברר כאתגר קשה. רציתי להביא את ההופעה שלנו לחלק הזה של העולם, וגם לקדם את הצדק והשלום".

View this post on Instagram

A post shared by Ms. Lauryn Hill (@mslaurynhill)