אגודת היוצרים הישראלית אקו"ם מסכמת את השנה העברית תשע"ג במוזיקה הישראלית ומפרסמת את רשימות השירים והיוצרים הכי מושמעים בתחנות הרדיו המדווחות לה על השמעות.

השיר הכי מושמע השנה בתחנות אלה הוא "עוד" של נתן גושן, מתוך אלבומו "בין כל הרעשים". במקום השני "לייק וואנקה" של קרן פלס, ומשה פרץ בשלישי עם "אולי הלילה".

הכותב המושמע ביותר הוא אהוד מנור ז"ל והמלחין הכי מושמע הוא שלמה ארצי, אחריו שלום חנוך. ארצי הוא גם השני ברשימת הכותבים, מה שמעיד על כך שתחנות רדיו רבות משתמשות ברפרטואר שלו יותר מאשר בזה של אריק איינשטיין ושלום חנוך, שבעבר מיקם את חנוך באופן מסורתי בראש רשימת המלחינים.

שלמה ארצי בהופעה באשדוד (צילום: גילי אספיר קינג הפקות)
המלחין הכי מושמע ושני בכותבים. שלמה ארצי | צילום: גילי אספיר קינג הפקות

המיקום של דני סנדרסון בשתי הרשימות הוא תוצר ישיר של הקאמבק של להקת "כוורת". הנועחות של יוסי גיספן וזאב נחמה מעידה על כך שהמוזיקה הים תיכונית עדיין חזקה ברדיו.

הרשימות המלאות:

עשרת השירים העבריים המושמעים ביותר בשנה החולפת:
1.    "עוד" – נתן גושן 2. "לייק וואנקה" – קרן פלס 3. "אולי הלילה" – משה פרץ 4."נגמר" – עידן עמדי 5. " "סטטוס מאוהב" – אייל גולן 6. "יחידה שלי" – קובי אפללו 7. "בורח מהכל" – שיר לוי 8.  "צל עץ תמר" –קרולינה 9.  "שירת מלאכים" – חיים ישראל 10. "עכשיו קרוב"  - הפרויקט של עידן רייכל.

עשרת מחברי המילים המושמעים ביותר השנה הם:
1.  אהוד מנור 2. שלמה ארצי 3. יוסי גיספן 4. יעקב רוטבליט 5. זאב נחמה 6. עידן רייכל 7. דני סנדרסון 8. שלום חנוך 9. יעקב גלעד 10. יהונתן גפן.

עשרת המלחינים המושמעים ביותר השנה הם:
1.  שלמה ארצי 2. שלום חנוך 3. עידן רייכל 4. זאב נחמה 5. מתי כספי 6. רמי קליינשטיין 7. יהודה פוליקר 8. דני סנדרסון 9. יזהר אשדות 10. ארקדי דוכין

* איסוף הנתונים מתחנות הרדיו המדווחות לאקו"ם: קול ישראל (רשת א׳, ב׳, ג׳ ,ד׳, 88 רקע ,מורשת וקול המוסיקה ), גל"צ, גלגל"צ, רדיו תל אביב, רדיו חיפה, רדיו ללא הפסקה, רדיו צפון ללא הפסקה, רדיו קול חי, רדיו קול ברמה, רדיו אמצע הדרך, רדיו ירושלים, רדיו דרום, קול הים האדום, לב המדינה, קול רגע, רדיוס, 99.