המוזיקאי והשחקן דור הררי משחרר הבוקר את הסינגל השני מתוך אלבום הבכורה שלו, "ילד טוב", שצפוי לצאת בהמשך השנה. הררי, שמוכר לרובכם היום מתפקידו כלירז באומן בסדרה "השוטרים", מככב כבר תקופה בסצנת האינדי המקומית, בעיקר בזכות להקת Bones Garage בה הוא חבר ואיתה הופיע בלא מעט פסטיבלים נחשבים בשנים האחרונות.

אחרי הסינגל האחרון שלו, "ילד טוב", הררי הוכיח שהיכולות המוזיקליות שלו לא נופלות מיכולות המשחק, ובשיר החדש שיוצא הבוקר הוא כבר מבסס את מעמדו כזמר יוצר. "השיר החדש שיוצא הבוקר נכתב למעשה לפני כשנתיים אחרי חגיגות יום העצמאות במסיבת גג פרטית בה פגשתי את האקסית שלי ובן זוגה החדש", מספר הררי בראיון מיוחד ל-mako.

"היא ואני הכרנו בלימודי משחק, היינו באותה כיתה, וכמו בכל מסגרת אינטנסיבית, בין אם נרצה או לא, בילינו יחד פיזית גם כשאהבנו וגם כשרבנו - וזה דרש הרבה אנרגיות, ולא מעט סיבולת".

מה בדיוק היה שם ביניכם ואיך זה קשור לשם השיר החדש?
"אחרי הפרידה היא המשיכה הלאה מהר מאוד וכבר מצאה את עצמה בזוגיות חדשה ונוצצת מבחוץ, והרגע בו פגשתי בשניהם לראשונה כזוג במסיבה הוליד שיר על שאלות שאסור לך כאקס לשאול, כמו מי יזם את הקשר ביניהם? האם זה קרה תוך כדי שהיינו יחד או אחרי? האם היא פזלה לכיוונו לקראת סוף המערכת יחסים שלי ושלה? או איך היא הרגישה שהוא האחד שלה כל כך מהר? מדובר בחוויה שכל אחד שעבר פרידה כואבת יבין אותה בעצמו. 

המשמעות הנוספת של שם השיר היא העצמאות הפרטית שלי. האקסית ההיא היוותה את חומר הגלם לרצון שלי לפתור עם עצמי את העניין, לסגור מעגל ולהמשיך הלאה. ככה שלמעשה הוצאת השיר הזה היא חגיגת החירות האישית שלי. הדרך שלי לחופש והשחרור מכבלי האהבה הישנה והכואבת".

איך עברה עלייך השנה האחרונה כיוצר ואמן?
"שנת הקורונה הייתה לי מלאת עשייה ועבודה. הרבה צילומים לצד תיאטרון הקאמרי שקיבל אותי בזרועות מחבקות, וכמובן אלבום שלם שמתוכו יוצא הסינגל, שנכתב והוקלט לתוך הקורונה. אני אגיד שאני בין היתר בר מזל, אבל גם ממש לא הטיפוס שנח. המוזיקה והיצירה היו שם הרבה לפני שהתחלתי לשחק, אז הקורונה הייתה יותר אישור שאני מגשים את הייעוד שלי על הכדור הזה. לא הייתי עושה שום דבר אחרת ולא הייתי מתעסק בשום מקצוע אחר. אז קלישאתי ככל שישמע -  אמנות היא החמצן לנשמה שלי ואני רק צריך להמשיך בדיוק באותה הדרך, למרות שאני יודע שקל לומר זאת כרווק בלי ילדים על הראש".

"השוטרים" זוכה להצלחה היסטרית. ספר לנו על רגע מצחיק שקרה לך בעקבות עליית הסדרה.
"הלכתי לקנות פיתה בשכונה שלי מתחת לבית, ובזמן שאני שהמתנתי ילד קטן בן 10 הביט בי בפחד ולחש לאבא שלו 'זה הוא, זה הוא'. הוא נראה ממש מבוהל, אז ניגשתי אליו עם חיוך ואמרתי לו: 'מה העניינים מלך? חוץ מסכינים ובלאגן אני גם יודע להראות הרבה אהבה'. חיבקתי אותו, צחקנו, ואמרתי לו: ' אבל אנחנו עושים סלפי רק אם תראה לי אהבה בחזרה'. זה היה מאוד משעשע". 

 ועכשיו, אחרי ההצלחה ולפני האלבום, מה התכניות שלך להמשך השנה?
"זה יהיה מאוד מרגש מבחינתי כשייפתחו את עולם התרבות. כמוזיקאי ושחקן תיאטרון אני רגיל להופיע לייב, ואחרי שנת הדממה זה יהיה לא פחות מפרפרים בבטן. אני ממש לא יכול לחכות לרגע הזה.

כאמור יש אלבום שלם כבר מוכן, מתוכו ייצאו עוד סינגלים, ויהיו הופעות בהן אהיה דור, אבל הכי חשוף ולא כאף דמות אחרת. בנוסף אני שחקן בקבוצת 'צעירי הקאמרי', תיאטרון שהפך עבורי בשנייה לבית, וזה אחד הדברים הכי טובים שקרו לי. בקרוב יעלה שם מחזמר מופרע, קורע ומקורי בשם "רינגו", שם אני מגלם את רינגו עצמו, בתפקיד שכולל שירה, ריקוד וכמובן משחק. אם יש משהו אחד שאני יכול להבטיח זה שיהיה מסקרן. זה בטוח".

יום העצמאות // מילים

מתי הכל התחיל לקרות?
את יכולה לספר
איך לא אמרת שהכל מותר?
אנ'לא אפגע בך יותר

מתי הסכמת להחזיק לו ת'יד?
את יכולה לדבר
ואיך הבנת שכבר לא אכפת?
אנ'לא אפגע בך יותר

קנו דירה וכלבה שתחזור איתכם בסוף היום
זה עובר, אסתדר, אסתדר כמו צל שיחזור
איתי בסוף היום

בעצם לא משנה, עברתי סתם במקרה
אל תדאגי לי יותר
חייב לעוף כבר אדבר איתך, אז חג שמח לך
אמן שהוא מעשן

קנו דירה וכלבה שתחזור, תביני
זה עובר, אסתדר, אסתתר, שלחי לי
הזמנה כשתהיה חתונה, לא ציני
זה עובר, זה עובר, לא אל תדאגי לי
נסתדר, נתעלם, אעלם כמו צל שיחזור
איתי בסוף היום
יחזור 
איתי בסוף היום

מילים ולחן: דור הררי | הפקה מוזיקלית: עדן אטד