קטלין רייטר – No Place To Be (תמונת AVI: mako)
הקליטה ראשונה. קטלין רייטר | תמונת AVI: mako

בשנה שעבר עוררה קטלין רייטר שערוריה רבתי כאשר פרשה מהקדם-אירוויזיון לפני שלב הגמר, בטענה לשחיתות בתחרות של רשות השידור. האם גם השנה תהיה קטלין רייטר מעורבת בשערוריה שקשורה לאירוויזיון?

ל-mako נודע כי קטלין רייטר הקליטה לאלבום הבכורה שלה את השיר "נשארת איתי", אחד משלושת השירים שהקליטה מיי פיינגולד לקראת האירוויזיון. מדובר בשירים שאמורים להיות מוצגים ומוגשים לבחירת הקהל, החל מיום חמישי הקרוב. הקהל אמור לבחור מבין שלושתם את השיר אותו תבצע מיי פיינגולד באירוויזיון הקרוב שיתקיים בתחילת חודש מאי בקופנהגן. הצגת השירים לקהל תתבצע באמצעות קליפים שצולמו במאמץ רב ובתקציב של 150 אלף שקלים, במימון רשות השידור.

עוד על מיי פיינגולד והאירוויזיון:
>> "מיי פיינגולד עלולה לנסוע עם שיר שהיא לא אוהבת"
>> המדינות שיתחרו בישראל בחצי גמר האירוויזיון
>> "מיי פיינגולד בלחץ זמנים בגלל רשות השידור"
>> חשש: הבחירה בפיינגולד נעשתה בהליך לא תקין
>> מיי פיינגולד בראיון: "נוסעת לאירוויזיון כדי לנצח"

מקורב לעניינים אומר ל-mako כי השיר היה מיועד לאלבום של קטלין רייטר שצפוי לצאת בעוד כחודש בחברת התקליטים "הליקון", שבה גם חתומה מיי פיינגולד. "אנשים בחברת התקליטים של קטלין האזינו לאלבום שלה שכבר היה כמעט גמור ופתאום תפסו את הראש, כי הם שמעו שם את השיר של מיי פיינגולד לאירוויזיון", אומר המקורב.

מיי פיינגולד (צילום: ליאור נורדמן)
האם זה פוסל את השיר? מיי פיינגולד | צילום: ליאור נורדמן

מתברר שהשיר "נשארת איתי" הגיע לקטלין רייטר מיוצריו, לורן דה פז וחן מצגר-אדר. היא הקליטה אותו ראשונה, ורק אחר כך הוא הוגש לועדת האירוויזיון של רשות השידור, כשיר חדש ומקורי. השיר נבחר בועדת האירוויזיון בהליך שכלל שתי הצבעות. בהצבעה הראשונה דורגו כל עשרות השירים שנשלחו על ידי הציבור, ואחר כך התבצעה הצבעת דירוג בין עשרת השירים המובילים מהדירוג הראשון. כל זאת, על פניו, מבלי שאיש מחברי הועדה יודע שקיימת לשיר כבר גרסה ראשונה, שהוקלטה על ידי קטלין רייטר. כעת, אחרי שהשיר התקבל להיות אחד משלושת השירים המועמדים לייצג את ישראל באירוויזיון, נאלצה קטלין רייטר לוותר עליו ולהוציא אותו מאלבומה, כמעט ברגע האחרון, בעלות כספית לא נמוכה.

-רינה חכמון, יו"ר המשלחת לאירוויזיון, השיר "נשארת איתי" פסול, או שהוא נשאר איתנו?
"אני שומעת על זה ממך לראשונה, שקטלין רייטר הקליטה את השיר לפני מיי פיינגולד. לפי מה שאני יודעת אם השיר טרם פורסם לציבור וראה אור, אז זה בסדר. אבל תן לי לבדוק עם יוצרי השיר ומול המחלקה המשפטית של רשות השידור האם זה פוסל את השיר".

גורם בכיר בחברת "הליקון" אומר בתגובה: "ידוע לנו שהשיר הזה כבר הוקלט על ידי קטלין, אבל היא החליטה לוותר עליו. נדמה לי ששמענו אותו ברמת הסקיצה אבל הוא לא יהיה באלבום שלה. האמת היא שהייתי מופתע כשהשיר הלך לאירוויזיון. אבל לדעתי אי אפשר לפסול את השיר בגלל שהשיר כבר הוקלט. נדמה לי שגם 'הללויה' הוקלט על ידי 'הכל עובר חביבי' שויתרו עליו ורק אז 'חלב ודבש' לקחו אותו וזכו איתו".

עופר מנחם, מנהל יחסי הציבור של מיי פינגולד מגיב: "איו לנו מה להוסיף בנושא. רשות השידור אחראית על בחירת השירים".