נתניהו בעיר דוד (תמונת AVI: חדשות)
לא מבטיח להגן על זכויות היוצרים. נתניהו | תמונת AVI: חדשות

הבחירות מתקרבות ונציגי היוצרים ממשיכים לחפש מענה פוליטי למצוקותיהם. מועמד הליכוד לראשות הממשלה בנימין ביבי נתניהו נפגש אתמול עם נציגי היוצרים בישראל. בפגישה נכחו מטעם היוצרים ראשי אקו"ם, אמ"י, אנשי קולנוע, תסריטאים וסופרים. נתניהו האזין לדבריהם והבטיח להגדיל את תקציב התרבות בכלל ואת תקציב הקולנוע בפרט ב-20 אחוזים, לכשייבחר לראשות הממשלה.

כמו כן דיבר נתניהו על הצורך בהקמת ועדה שתבחן את מצבם של אמנים הפועלים מחוץ למוסדות התרבות המוכרים שנותרים חסרי זכויות, וזאת בעקבות הדברים שאמר במפגש השחקן, הזמר והחקיין מוטי גלעדי, שתאר את בעיותיו האישיות. מנגד, לא הסכים נתניהו להבטיח כי ההגנה על זכויות היוצרים תעוגן במצע הליכוד, כפי שהתחייבו לפני כשבוע מפלגות העבודה, מר"צ והמפד"ל.

אולם הקשר בין הליכוד לבין מוזיקה ואמנות לא נגמר כאן. דווקא בימים בהם אמנים נרתעים מלעסוק בפוליטיקה, נרתם לתעמולה של נתניהו והליכוד הראפר שי 360 מ"משפחת תאקט" של סאבלימינל. שי 360 יצר קטע ראפ תעמולתי התומך בנתניהו ובליכוד, בו מככבים גלעד ארדן ושאר חברי הכנסת הצעירים של המפלגה. שיר תמיכה נוסף בנתניהו יצרו תלמידי תיכון, שהשתתפו בשיעור הבוקר שהעביר נתניהו בערוץ 2 בזמן המלחמה.

עוד קודם לכן, בפגישה שנערכה בסוף השבוע, הבטיחו אנשי מפלגת הגמלאים לנציגי היוצרים לעגן בחוק קרן פנסיה לאמנים שתמומן על ידי המדינה.

במקביל החלו מאות אמנים לחתום על עצומה, שיזם ארגון אקו"ם, הקוראת לציבור הבוחרים בישראל שלא להצביע למפלגה שאינה מעגנת את זכויות היוצרים במצע שלה. בין 400 החותמים עד כה על העצומה: אמילי קרפל, אלון אולארצ'יק, מיכל אמדורסקי, יאיר ניצני, שמוליק קראוס, זאב נחמה, שלמה בר, חנן יובל, קוואמי, יעל הדר ואלי פיניש.