שארל אזנבור, אחינועם ניני (צילום: סיון פרג')
"שרה בלועזית". אחינועם ניני מתארחת בהופעה של שארל אזנבור בהיכל נוקיה | צילום: סיון פרג'

סערת אחינועם ניני-אריאל זילבר וטקס פרסי אקו"ם מסרבת לגווע. אחרי שאחינועם ניני הודיעה שתחרים את טקס פרסי אקו"ם שיערך ביום שני מסיבות אידיאולוגיות, כיוון שאריאל זילבר עומד לקבל פרס למפעל חיים על יצירתו - ועוררה סערה, כעת היא מוסיפה שמן למדורה, וסופגת ביקורת מכיוונו של המצטרף החדש לדיון, מי אם לא עמיר בניון, שאף פעם לא חושש לומר את דעתו.

אגב, אחינועם ניני לא היתה אמורה סתם כך להופיע בטקס פרסי אקו"ם. ניני והמוזיקאי שמלווה אותה שנים, גיל דור, היו אמורים לקבל פרס בגובה של עשרת אלפים ש"ח, במיוחד מטעם דירקטוריון אקו"ם, על תרומה מיוחדת להפצת היצירה הישראלית בעולם, ב-25 השנים האחרונות.

אחינועם ניני: "שזילבר יתנצל בפני משפחת רבין ו'פושעי אוסלו'"

אבל אתמול המשיכה אחינועם ניני לחמם את הגזרה, כאשר פרסמה את הדברים הבאים: "...הפרס מסייע להגדיר את גיבורי התרבות של האומה. גיבור תרבות, כמו כל גיבור, הוא משאת נפש הזוכה להערצה  וללגיטימציה ציבורית, לא רק כמייצג של אומנותו אלא כ'פרסונה', כ'סלב',כמופת חברתי. דוגמא מאלפת למצב עניינים זה היא זכייתו של אריאל זילבר בפרס אקום על מפעל חיים השנה.

אריאל זילבר הופעה (צילום: ענבל צח)
אחינועם ניני דורשת שיתנצל בפומבי. אריאל זילבר | צילום: ענבל צח

"מעטים יחלקו על תרומתו האומנותית של אריאל ועל איכותו כיוצר מוכשר ומקורי. אך בחירתו, ובעיקר בקטגוריית מפעל החיים, מהווה הפניית עורף לאחריות הציבורית הזו... במקרה של אריאל זילבר ה'ממסד' עצמו כבר בחר, חגג, אישר, טיהר ולא ביקש הבהרות או התנצלויות. לציבור לא נותר אלא להריע ולאמץ בחום...

"איננו קוראים בשום אופן להחרים את אריאל זילבר האמן. יתרה מזו, היינו רוצים להאמין שהוא אכן ינצל את הבמה המכובדת שניתנה לו ויבהיר בפני הקהל מעט מן הדברים המיוחסים לו, ואולי גם יתנצל בפומבי בפני ההומואים, הערבים, היהודים החילונים, משפחת רבין, מדינת ישראל, 'פושעי אוסלו', צה״ל, עובדים זרים ושאר גויים..

"בשבוע בו הלכה לעולמה שולמית אלוני אנחנו הוגים במשנתה... אנחנו מתביישים בשם הציבור ומוותרים על קבלת הפרס למרות הערכתנו הרבה לאקו"ם ולרצון הטוב של הדירקטוריון להעניק לנו אותו. אחינועם ניני וגיל דור".

עמיר בניון: "זכייתו של אריאל זילבר משמחת מאוד"

ואילו מהצד השני הגיב לדברים עמיר בניון, בדף הפייסבוק שלו: "מזל טוב לאריאל זילבר על זכייתו בפרס אקו"ם. מגיע לו בהחלט, והזכייה הזו, בהמשך לכשרונו הבלתי-מעורער, משמחת מאוד. נ.ב. לא כל מי שמתופף על פח ושר בלועזית - בהכרח אינטליגנט יותר מזה".

בדבריו רומז בניון לאחינועם ניני ("מתופף על פח") שמנהלת קריירה מצליחה בחו"ל כבר שנים ("שר בלועזית").

טקס פרסי אקום, עמיר בניון (צילום: ענבל צח)
מברך את זילבר, עוקץ את ניני. עמיר בניון מופיע בטקס פרסי אקו"ם | צילום: ענבל צח