שלום חנוך, אביב גפן, הופעה (צילום: רועי ברקוביץ')
שלום חנוך עם אביב גפן | צילום: רועי ברקוביץ'

שלום חנוך יחזור אל האלבום "חתונה לבנה" בהופעה מיוחדת שתתקיים בהיכל מצדה ביום חמישי 30.5 ובה יארח את אביב גפן, תום פטרובר ואורית שחף מלהקת "היהודים", חברי להקת "הדג נחש" ושלומי שבן.

חנוך יבצע על הבמה את האלבום כולו, עם שירים גדולים כמו "הדרכים הידועות", "שיר דרך", "רומן אמיתי", "תאונה", "דיברנו על הצלחה", "כסף", "הו את" ועוד ובנוסף להיטים מכל התקופות בקריירת הרוק הענפה שלו.

על הניהול האמנותי מופקד לואי להב. את חנוך ילווה הרכב הנגנים הקבוע שלו עם תוספת מתבקשת: משה לוי בהפקה מוזיקאלית , פסנתר והמונד, רוני פיטרסון בגיטרה חשמלית, זיו הרפז בבס, אשר פדי בתופים, טל אבירם במחשב ותכנותים ושלומי אלון מ"הדג נחש" בסקסופון.

האלבום "חתונה לבנה" שיצא בנובמבר 1981 נחשב לאבן דרך ברוק הישראלי. הוא כלל אוסף שירים אישיים בהם תיאר חנוך את גירושיו מאשתו ליהי ועסק בנושאים כמו זוגיות, יחסים, כסף, הצלחה, משפחה ועוד. האלבום נחשב לפורץ דרך בסגנונו הטקסטואלי והמוזיקלי והשפיע רבות על אמני רוק ישראלים אחרים. הוא הוקלט בסאונד מחוספס, גס וקשה לעיכול ועם יציאתו עורר מחלוקות בקרב המבקרים והקהל. עם השנים הפך האלבום למוכר ואהוב, ולקלאסיקה תרבותית ישראלית.

"כל כך הרבה נאמר על האלבום המופתי הזה, שקשה להתעלות", אומרי חברי "הדג נחש". "אנחנו לא זכינו לשמוע את האלבום בזמן אמיתי, אבל כפי שכבר נאמר לא פעם. 'חתונה לבנה' הקדים את זמנו.. אז כשהגיע תורינו להיחשף לאלבום הוא נשמע לנו רענן ועכשווי. זכינו לקחת חלק באלבום המחווה 'הדרכים הידועות', שם ביצענו את השיר 'כסף'. האלבום הזה הוא חיבור ישיר לטבור של הרוק האמריקאי, וזה עובד מעולה יחד עם הטקסטים האישיים והחשופים של שלום".

שלומי שבן מוסיף: ״לשיר עם שלום חנוך, במחווה לאחד האלבומים האהובים עלי, במקום טעון וקסום כמו מצדה- נשמע לי כמעט טוב מדי. אני מאוד מחכה ללילה הזה".

תום פטרובר ואורית שחף מ"היהודים" מסכמים: "כל פעם שאנחנו נפגשים עם שלום חנוך זו חוויה מיוחדת בשבילנו, סוג של חלום. אנחנו גאים ושמחים לקחת חלק באירוע הזה".

מחירי הכרטיסים: 199 – 390 ש"ח. (יחד עם נסיעה למצדה ולינה באיזור מדובר על בילוי לא זול). לרכישת כרטיסים: הדרן: 2274*, זאפה 9080* לרכישת חבילות לינה וכרטיסים: ארקיע 6909696 - 03.