רוד סטיוארט (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
אני שוב צמא לשנדי שלכם. רוד סטיוארט | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

כוכב הרוק הבריטי המבוגר רוד סטיוארט מנהל מגעים מתקדמים על הופעה בישראל בקיץ הקרוב. ההופעה צפויה להתקיים באיצטדיון בלומפילד או באיצטדיון רמת-גן. אם אכן יגיע לארץ תהיה זו הופעה ראשונה של סטיוארט בישראל מאז 1983, אז היה בשיא הקריירה שלו, הופיע פעמיים באיצטדיון רמת-גן ואף פרסם בארץ את המשקה "שנדי", ששילב גזוז עם בירה.

את המגעים עם רוד סטיוארט מנהל המפיק הישראלי-בינלאומי מרסל אברהם, שהביא לארץ בספטמבר האחרון את לאונרד כהן, ואף סגר ליוני הקרוב עם אלטון ג'ון על הופעה בישראל, כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

רוד סטיוארט בן ה-64 הוא אחד האמנים המצליחים בתולדות הפופ הבריטי והעולמי, עם מכירות של למעלה מ-300 מיליון אלבומים בקריירה שהתחילה לפני ארבעה עשורים, עוד בשנות ה-60'. ב-1967 הצטרף סטיוארט ללהקת "The Faces" של הגיטריסט ג'ף בק ובשנות ה-70' פרש ממנה לקריירת סולו מצליחה במיוחד, שכללה את כיבוש ארה"ב.

סמל סקס בריטי וקאמבק באמריקה

סטיוארט, שהיה לסמל סקס בבריטניה, התפרסם בזכות קולו הצרוד שנחשב בעבר לסקסי במיוחד. בין להיטיו הגדולים: "Baby Jane", "Maggie May", "Stay With Me", "Tonight’s The Night", "?Do Ya Think I’m Sexy" ו-"Your'e In My Heart", שכתב לקבוצת הכדורגל האהודה עליו, ועוד רבים.

בשנות האלפיים עשה סטיוארט קאמבק עם שלושה אלבומי קאברים שהצליחו מאוד במצעדי המכירות באמריקה, והגיעו למקומות הרביעי, השני והראשון.

פול אנקה חוזר

אמן גדול נוסף שיחזור להופעה בישראל הוא פול אנקה הותיק, שביקר כאן רק לאחרונה ונתן צמד הופעות מוצלחות במיוחד בהיכל נוקיה בתל אביב. אנקה, ששנים לא שמעו עליו בארץ, וזכה לפופולריות בעיקר בשל סרטי "אסקימו לימון" בהם כיכבו להיטיו בותיקים, הפך בן-לילה לחביב הקהל הישראלי המבוגר. בצמד ההופעות בארץ ביצע אנקה ממיטב להיטיו ושיתף את הקהל בהיכרותו משכבר הימים עם אייקונים כמו אלביס והביטלס.

לאור ההצלחה והביקוש ישוב אנקה להופעה אחת בהיכל נוקיה ב-29 במאי 2010, אותה יפיק שמואל צמח, שהפיק גם את צמד ההופעות בנובמבר.

אנקה, שנהנה מאוד בישראל, הסכים להצעתו של צמח לשוב להופעה אחת, מלווה ב-12 נגנים, ולא פסל אפשרות להוסיף הופעה נוספת, אם הביקוש לכרטיסים יגדל, כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".