מותו של שמוליק קראוס ז"ל היכה באבל את עולם המוזיקה הישראלי. דורי בן-זאב שהכיר את קראוס אישית, אילן וירצברג, שהפיק את תקליטי הסולו של קראוס ואלי מגן, שהיה חבר בהרכב השני של "החלונות הגבוהים" עם קראוס וג'וזי כץ - התכנסו בתוכנית הבוקר של "קשת" כדי לספר ולשיר משירי שמוליק קראוס.

איגוד אמני ישראל (אמ"י) מסר הודעה כי הוא "מרכין ראש על לכתו של המלחין והזמר שמוליק קראוס. קראוס היה מפורצי הדרך של הרוק הישראלי, יוצר ומבצע יוצא דופן שתמיד הלך בדרכו שלו, ולאורך השנים העניק לנו כמה מהשירים היפים והרלוונטיים ביותר לחיינו בארץ. יו"ר האיגוד יענקל'ה מנדל ומשפחת אמני ישראל משתתפים בצער המשפחה, יהי זכרו ברוך".

שמוליק קראוס מאושפז במצב קשה (צילום: חדשות 2)
שמוליק קראוס ז"ל | צילום: חדשות 2
גם אגודת "אשכולות", החברה השומרת על זכויות המבצעים בישראל, מסרה כי היא "נפרדת בצער רב משמוליק קראוס, מאבני הפינה של הזמר הישראלי המחדש, יוצר משכמו ומעלה. שמוליק היה יוצר בלחניו וכמובן גם בביצועיו הבלתי נשכחים, אם נדלה מאוצרו שיר אחד (ויש רבים) יהיה זה לחנו הידוע למילותיה של רחל. שמוליק: 'התשמע קולי רחוקי שלי?' כי קולך שלך ילווה את כולנו. יהי זכרו ברוך".

כמו כן, משה טנא, מנכ"ל אולם "צוותא" המיתולוגי בתל אביב, הודיע הבוקר כי יתקיים ערב הוקרה וזיכרון לשמוליק קראוס בצוותא תל אביב ביום ראשון, 24 במרץ 2013 במלאת 30 למותו, בהשתתפות אמנים וחברים. פרטים מפורטים יפורסמו בהמשך.

>> שמוליק קראוס היה חלוץ מוזיקלי שחיבר את ארץ ישראל לרוקנ'רול

>> ג'וזי כץ: "שמוליק היה חלק גדול מחיי"

>> האמת של שמוליק קראוס: אריק איינשטיין, חשיש, מרים ילן שטקליס ועוד

>> אוחובסקי: שמוליק קראוס העניק לנו אלבום שהיה לא פחות טוב מהביטלס

>> כך נוצר שיר הסליחה של ג'וזי כץ לשמוליק קראוס: "אני סולחת"