פיית' נו מור הופעה 8 (צילום: שוקה כהן)
תנו לו להדליק משואה. מייק פאטון בהופעה עם פיית' נו מור | צילום: שוקה כהן

מייק פאטון ממשיך את הרומן שלו עם הקהל הישראלי. סולן להקת פיית' נו מור, שהופיעה כאן בספטמבר האחרון, הוא כוכב רוק בפני עצמו, ויגיע לישראל ב-3 באוגוסט, בפעם השישית, והשלישית ללא הלהקה.

פאטון, שכבר הופיע בישראל שלוש פעמים עם פיית' נו מור ופעמיים לבד, יופיע באמפי רעננה והפעם עם המופע המיוחד "Mondo Cane", במסגרתו יבצע שירים ממיטב קלאסיקות הפופ של איטליה, בליווי תזמורת בת 50 נגנים. מחירי הכרטיסים למופע, בהפקת "Alive Productions", עומדים על 400 ₪ באורקסטרה, 280 ₪ בישיבה, 200 ש"ח בדשא. כרטיסים ב"הדרן".

זמר ענק, מאוהב באיטליה

מייק פאטון נחשב לאחד הזמרים המבצעים הטובים בעולם הרוק, עם מגוון רחב של יכולות ווקאליות - שירת פלסט, טנור, גראולינג של מטאל וביטבוקסינג. בנוסף לפיית' נו מור היה שותף לפרויקטים נוספים כמו "מיסטר באנגל", "טומהוק" ו"פנטומאס". הוא קשור לאיטליה דרך אשתו האיטלקיה, התקופה שחי בבולוניה ואוסף כלי הנגינה האיטלקיים שלו.

Mike Patton - Deep Deep Down

Mike Patton - 20 km Al Giorno

במופע הקרוב "Mondo Cane" (השם לקוח מסרט תעודה איטלקי משנת 1962) הוא צפוי להעניק יחד עם התזמורת עיבודים יצירתיים ופרשנות ווקאלית ללהיטי פופ קלאסיים מעידן הזהב באיטליה, המיועדים לזמרים, להקה, מקהלה קטנה ותזמורת. הרפרטואר כולל יותר מ-20 שירים של מלחינים וזמרים איטלקים נודעים בהם: Ennio Morricone, Domenico Modugno, Nino Rota, Luigi Tenco.

"המטרה שלי בהערכה מחדש של שירים אלו היא לא להחיות את העבר", אומר פאטון. "אלא להראות, באמצעות פרשנות מודרנית ומלאת תעוזה, עד כמה חיונית וחשובה עדיין היא המוזיקה הזו".