איגוד השידור האירופי, הגוף המנהל של האירוויזיון, הבהיר כי ישראל תשתתף בתחרות השנה - זאת על אף המחאה הרחבה והקריאות לסלק את ישראל מהתחרות, עקב המלחמה בעזה. הנציג או הנציגה שלנו ייבחרו השנה במסגרת "הכוכב הבא". הזמר והשופט איתי לוי הגיב הבוקר להודעת איגוד השידור האירופי.

"כמו שאומרים, 'עומדים עלינו לכלותינו והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם'. זו בשורה משמחת", אמר לוי, "נעשה את זה, נייצג בהכי כבוד ובהכי טוב שיכול להיות. השנה זה יהיה וואו גדול. זאת אחריות רצינית על מי שתייצג או שייצג אותנו. אנחנו עם מאוד מיוחד, ברוך בכשרונות. עם חזק מאוד. נזכה בעזרת השם מכוח הכישרון, וכמובן כי הכי מגיע לנו בעולם. זאת תקופה לא פשוטה בכלל, לא קלה, מבלבלת מאוד".

איך זה לשבת העונה בשולחן השופטים?
"אנחנו תמיד מדברים ומתייעצים מה עושים היום, איך נעשה, אולי קצת להרים את המורל. אנחנו נמצאים בסערת רגשות. יום-יום, ערב-ערב, אנחנו בבסיסים, בבתי חולים, מבקרים פצועים, בכיכר החטופים. יש אחריות. אני מרגיש, מהמקום שלי ושל השופטים וחבריי המכובדים, שיש לנו שליחות אדירה. יש משהו חזק מאוד במוזיקה, היא מרפאה כל כאב. אני מדבר עכשיו ונחנק, כי יש סיפורים לא פשוטים ולא קלים. אבל, אנחנו עם חזק".

אתה מופיע הרבה בפני חיילים ומפונים. ספר על רגע אחד שהולך איתך.
"אני רוצה להתמקד בניצולי מסיבת נובה, שהופעתי בפניהם במתחם שעוש להם בכוכב הים בקיסריה. יש שם 500-600 אנשים. הסתכלתי להם בעיניים וזה תפס אותי מאוד חזק. בתחושה שלי הם קצת בצד, אני רוצה לתת להם את הבמה הזאת ולהגיד להם שאני אוהב אותם כל כך. יש שם סיפורים קשים מאוד. הם ניצלו מהטבח הנורא הזה: בני זוג, בנות זוג, משפחות, ילדים. זה תופס אותי חזק מאוד. הייתה לי הזכות להופיע ולשמח אותם. היה רגע ששרתי שירים שקטים. בא אליי המפיק ואמר לי: 'איתי, אני מבקש. אנחנו מכירים אותך, יודעים מי אתה. אני רוצה שתעשה להם היום שמח, כמה שאתה יכול'. במשך שעה-שעה ורבע לא ירדתי מהבמה. הם רוקדים ובוכים, רוקדים ובוכים, צוחקים. זה קשוח מאוד. אני שולח להם רפואה שלמה".

כולם רוצים להתפרק ולשמוח, אפילו לרגע.
"חד משמעית. זה הכי נכון שבעולם. כשהתחיל הדבר הזה גם אני הייתי במצב כבוי. זה חושך נוראי. לוקח לך רגע להרים את עצמך. שבוע שני, שבוע שלישי, ואני שואל אותם: מה אתם רוצים שאעשה? מה בא לכם? אתם רוצים שנשמח? אתם רוצים שנצחק? אתם רוצים שנבכה? אני מרגיש את השליחות שלי. אתה הולך בין השמח לעצוב. מדבר איתם קצת, מקדיש להם את השירים שהם אוהבים. אני מעדיף שזה יבוא מהצד השני. זה עושה גם לי טוב".

זה גם ריפוי עבורך.
"זה כל כך נכון. הבא לחבקך, השכם לחבקו. אני מרגיש שאני מחבק אותם וכל כך שמח על הזכות הזאת. אני כבר כמה שנים בעסק, אבל מרגיש שהיום יש משמעות אדירה לדבר הזה, למוזיקה. המוזיקה כל כך מחברת ומשמחת. תודה על הזכות הגדולה הזאת. זה גם בשבילי. הם מחזקים אותי ברמות. ממש".