אין תמונה
קראוון

להקת "CARAVAN", מאבות המזון של הפרוגרסיב-רוק הבריטי, מגיעה להופעה בישראל, שתתקיים ביום חמישי, 7.5.2011, ברידינג 3 בתל אביב.

מחירי הכרטיסים 229 ₪, 100 הכרטיסים הראשונים ימכרו במחיר מיוחד של 199₪ בחנות "קצת אחרת" בלבד (פינסקר 41 תל אביב, מקום משכנה של "בית התקליט").

קרוואן היא אחת מלהקות הפרוגרסיב-רוק החשובות שצמחו באנגליה בסוף שנות השישים, והיא מזוהה עם סצנת "קנטרברי" שהייתה מרוכזת סביב העיר הבריטית. המוזיקה של קרוואן היא שילוב מלודי של רוק-מתקדם, ג'אז, פסיכדליה ופולק, מתובלים בהומור בריטי שנון.

ההרכב כולל כיום את מייסד הלהקה, הגיטריסט והסולן פאיי הייסטינגס (Pye Hastings), את נגן הוויולה והמולטי-אינסטרומנטליסט גיאופרי ריצ'ארדסון (Geoffrey Richardson) - שחוץ מקרוואן  ניגן עם ההרכבים SpiroGyra ו-Penguin Cafe Orchestra, את יאן שלהאס (Jan Schelhaas), שהיה גם הקלידן של CAMEL ושל גארי מור, את הבסיסט הותיק ג'ים לוורטון (Jim Leverton) ואת מארק ווקר.

ניגנו עם רוברט וויאט ב"סופט מאשין"

בשנת 1967 התפרקה להקה בשם “The Wilde Flowers” שפעלה בקאנטרברי כשלוש שנים, וחבריה הקימו שתי להקות מיתולוגיות:  פאיי הייסטינגס (שירה וגיטרה), דייב סינקלייר (שירה וקלידים), ריצרד סינקלייר (שירה ובאס) והמתופף ריצרד קופאלן הקימו את קרוואן בשנת 1968. שאר החברים, ביניהם רוברט וויאט, יו הופר וקווין איירס, הקימו את "סופט מאשין" (“Soft Machine”).

קרוואן הייתה הלהקה הבריטית הראשונה שהוחתמה בחברת התקליטים האמריקאית הנחשבת Verve ואלבום הבכורה שלהם שיצא ב-68' ונשא את שמם היווה יריית פתיחה לקריירה ארוכה שכללה כ-18 אלבומי אולפן והופעות חיות.

בין אלבומיהם יצירות כמו  IF I COULD DO IT ALL OVER AGAIN מ-1970 וכמובן IN THE LAND OF GREY &  PINK שנה אחר כך, אלבום פרוג שזכה לסטאטוס מיוחד וחשף את הסאונד שלהם. אלבום זה נחשב לאחד מאלבומי הרוק הטובים ביותר שיצאו באנגליה בשנות ה-70, והשנה מציינת הלהקה  40 שנה ליציאתו בסיבוב הופעות חגיגי שבמסגרתו תגיע ארצה.