ההודאה של המוזיקאי אילן בן עמי ברצח אשתו לשעבר, הזמרת דפנה בר-ציון ז"ל, מובילה את חברי להקת "הברירה הטבעית" לשחרר היום הודעה לעיתונות, בה הם מגנים את הרצח ומביעים צער ותדהמה על הטרגדיה.

"ביום חמישי האחרון הוכנו בתדהמה, עצב וכאב ואנחנו שרויים בצער גדול בימים אלו", מוסרים שלמה בר וחבריו ל"הברירה הטבעית". "אילן ניגן איתנו משנת 1991 במסירות ובכישרון אין קץ. הטרגדיה האיומה השאירה אותנו כואבים מאוד והמומים. אנחנו מגנים את הרצח ומביעים את צערנו העמוק ואבלים על מותה של דפנה בר ציון ז"ל".

כזכור, שלמה בר, מנהיג "הברירה הטבעית", אמר לחדשות 2 בזמן החיפושים אחרי בן עמי: "אילן היה במצב נפשי קשה מאוד, של אדם שאיבד את עולמו. הוא אהב את דפנה עד טירוף והכל התמוסס והפך לשנאה גדולה".

 

אהבה שהובילה לפרידה והסתיימה ברצח נוראי

רצח דפנה בר-ציון ז"ל, שאירע ביום חמישי בערב, היכה בתדהמה את עולם המוזיקה הישראלית. בר-ציון ז"ל היתה הבעלים של "קפה סוזאנה" ובר "לילה" בתל אביב, וגם יוצרת, מוזיקאית ורוקרית שהוציאה שני אלבומים והשתתפה בפרויקטים שונים ומגוונים. השירים שיצרה היו בעיקר עצובים ועסקו בפרידות, אהבות, געגועים, אלימות ויגון.

דפנה בר ציון, אילן בן עמי (צילום:  Photo by Flash90)
הודה ברצח שלה. אילן בן עמי ודפנה בר ציון ז"ל | צילום: Photo by Flash90

בר-ציון ז"ל התחתנה לפני כשנתיים עם אילן בן עמי, חבר "הברירה הטבעית" ב-23 השנים האחרונות והמוזיקאי שמאחורי פרויקט הקאברים הים תיכוניים לפעוטות "בייבי אוריינטל". בין השניים שררה אהבה גדולה, שהסתיימה בפרידה כואבת.

במקום המסתור של אילן בן עמי באתר בנייה בצפון תל אביב מצאו השוטרים כתובות שכתב על קירות, באחת מהן הופיע ציטוט מהשיר "ניגון עתיק" של נתן אלתרמן, המתאר קנאה הרסנית של גבר לאישה, שנולדת מאהבה אובססיבית, ומובילה למעשה אלימות: "אך אם פעם תהיי צוחקת, בלעדיי במסיבת מרעייך, תעבור קנאתי שותקת, ותשרוף את ביתך עלייך".

אחרי הרצח ובזמן המרדף אחריו, הוציאו חברי ההרכב "גרוב כנעני" את השיר "צבע החיים", שאת מילותיו כתבה דפנה בר-ציון ז"ל, וביצע אריאל זילבר, ששר: "צבע הפרידה צבע אותי בחושך ואפלה. הדמעה שטפה אותי בעצב וקינה".

אין תמונה
אבידה גדולה. דפנה בר ציון ז"ל