"סוף העולם", האלבום החדש והמצופה של עומר אדם, עלה לשירותי הסטרימינג הבוקר (חמישי), וכולל 18 שירים עליהם עבד אדם בשנה החולפת, בין היתר בדובאי, לפני השיבה המדוברת לארץ. עטיפת האלבום הצבעונית והמאוירת מציגה את דמותו של אדם בתוך סצנה פסיכדלית ומשונה, וחצי השנה שהעביר בדובאי מצאה את דרכה, כמובן, גם אל מילות השירים של אדם.

נראה כי הזמר הבין את הטעויות שעשה במהלך הקריירה שלו, אם זה ביחסו לתקשורת ואם זה ביחס לקהל בתקופת הקורונה והמופע של ניקי ג'אם. במקום לפתוח הכל בראיון, הוא עושה זאת בשירה. בשיר האחרון באלבום, "בן 30" נראה כי אדם פותח את הלב ומנסה לשנות גישה. בשיר החדש, אותו כתב עם גיל ויין וטל קסטיאל, שר אדם בין היתר: "באוקטובר, כמעט 11 אלף יום על הכדור הזה, עוד כותרת בסיפור הלא ברור הזה, שאין לו התחלה ואין לו סוף".

בהמשך נשמע שאדם מכה על חטא: "מתחיל פרק חדש עם פחות להרשים, לקרב אל הלב אנשים". בהמשך השיר נשמע שאדם מדבר על השיחות עם אמא שלו: "גם אמא אומרת הכל לטובה, תחפש משמעות ותמצא ת'תשובה. לפעמים זה קשה לקבל אהבה כשלא רואים את האהבה בגלל מי שאתה".

שאר האלבום מציג צדדים שונים של אדם, מלהיטי מסיבות ועד בלדות. DBX to TLV רוכב על טרנד הטכנו, כמו שעשה לפניו "מועבט" של עדן בן זקן. הדרופ בקולו של עומר, "אין איזראל ווי דונ'ט סיי לט'ס פארטי, ווי סיי 'ליי ליי ליי ליי'", בוודאי יהפוך ללהיט במסיבות. כמוהו גם "מזליקו", שנשמע כאילו כוון לרחבת הריקודים בחתונות. כפי שחשפנו ב-mako, אדם בונה עליו בתור הלהיט המוביל של האלבום.

שירים רבים באלבום עוסקים, איך לא, בחודשים שהעביר אדם בדובאי, לטוב ולרע, ביניהם "קומה 58" ההומוריסטי ו"התעוררתי עם נמר", הדואט עם הראפר איזי אותו חשפנו כאן. למרות מספר השירים הרב, 18, האלבום מגיע לאורך די סטנדרטי של 52 דקות, כשרוב השירים מגרדים את רף שלוש הדקות מלמטה.

View this post on Instagram

A post shared by Omer Adam (@omeradam)