השחקנית, הזמרת וכוכבת הרשת מהמצליחות בארץ, אנה זק, השתחררה מחוזה הענק עליו הייתה חתומה עם אחת מענקיות המוזיקה בעולם, כך נודע לmako מוזיקה. זק שהיום כבר בת ה-20 חתמה על עסקה לעשור כשהייתה בת 17 עם נקודת יציאה לאחר חמש שנים.

תחילה, כשחתמה על העסקה הכל התנהל כמצופה, ענקית המוזיקה הוציאה לזק שיר בינלאומי בשם "Gravity" שצבר מיליוני צפיות, היא התארחה בתוכנית אירוח בצרפת והייתה על הגל, בשלב מסוים בחברת הענק החליטו שבשביל להתקדם זק צריכה לעבור לארה"ב - מה שאומר לוותר על השירות בצה"ל - והיא לא הסכימה, כך מספרים גורמים המעורים בחוזה. כשזק סירבה, נאסר עליה לשיר באנגלית, להוציא שירים באנגלית, וכמובן לחתום בחברות אחרות עד תום החוזה.

 

זק ומנהליה בישראל לא ויתרו, שכרו עו"ד שניהל משא ומתן ארוך ומייגע עם הענקית עד שלבסוף זה נגמר בפשרה, וזק, כאמור, שילמה 200 אלף שקל בשביל להשתחרר מהחוזה. אל תתפלאו אם בקרוב מאוד נשמע את הזמרת משחררת שירים באנגלית שוב.

עומרי יערי, סוכנה של אנה זק אישר את הפרטים ומסר: "אני שמח שיש לאנה סוף סוף את הזכות לקבל חזרה את ההחלטה באיזה שפה להוציא את המוזיקה שלה ובע"ה כשנסיים את הצבא נעבוד על דברים חדשים בעולם".

זק היא לא האמנית הראשונה, בישראל ובעולם, שנקלעת לסיטואציה שבה היא רוצה להשתחרר מהחוזה שלה. המקרה המפורסם ביותר בישראל הוא כמובן של איה כורם מול חברת ההקלטות ״עננה״, שהוביל לבסוף לחוק איה כורם, לפיו חוזים בין אמנים למפיקים לא יארכו יותר משבע שנים. בשנים האחרונות גם הראפר טונה נקלע לסכסוך עם אותה חברה עד לבסוף השתחרר מהחוזה שלו.

כמובן שלא מדובר באותם סדרי גודל, אבל שני סכסוכי חוזה מפורסמים מאוד היו לפני כעשרים שנה כשמריה קארי התגרשה מטומי מוטולה, הבוס דאז של חברת הענק סוני. הזמרת השתחררה מהחוזה שלה לאחר שהחברה נתנה לג׳ניפר לופז (שהייתה חתומה גם היא בחברה) להשתמש במוזיקה שקארי שריינה לעצמה. זמר נוסף שנתקל בקשיים עם חברת הענק היה ג׳ורג׳ מייקל, שטען כי הוחתם ב-1988 ״בתנאי עבדות״ ל-15 שנה - לבסוף שני הכוכבים חתמו אצל היריבה וירג׳ין.

מקרה מפורסם נוסף ומסובך אפילו יותר הוא של קאשה, הזמרת שהתפרסמה בתחילת העשור הקודם ולאחר כמה שנים האשימה את המפיק שלה דוקטור לוק בכך שהתעלל בה מינית ואנס אותה. המאבק המשפטי של השניים מתנהל כבר שנים וספק אם יגיע לסיום בקרוב.