נפתר "משבר" המשלחת הישראלית לאירוויזיון? ראש השב"כ הנחה הבוקר את גורמי האבטחה לבחון אופציות אחרות, שיאפשרו את יציאת המשלחת לטורינו ללא הסיוע של משרד החוץ ששובת בימים אלה. כזכור, אתמול תאגיד השידור הישראלי פרסם הודעת איום שאם לא ימצא פיתרון ישראל לא תיקח חלק באירוויזיון - למרות שקלטת הגיבוי כבר נשלחה ולמעשה ישראל תשתתף כך או כך.

ולכל המאבק הזה בין התאגיד לאנשי משרד החוץ נחלץ ראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר. זאת בזמן שמדינת ישראל מתמודדת עם גל הטרור הרצחני ביותר שחוותה בשנים האחרונות שבמהלכו נרצחו 14 אזרחים. בר הורה לאנשי הארגון לסייע במציאות פתרון, על אף שוועד עובדי משרד החוץ עומד על שלו ואינו מתכוון לסייע במתן המידע הנחוץ להסדרת שירותי האבטחה.

 

"בסוף חודש פברואר התקבלה פניה בנוגע ליציאת משלחת לאירוויזיון", נמסר מטעם השב"כ, "לאחר מספר רב של נסיונות לתיאום סידורי האבטחה לקראת יציאת המשלחת, נמסר ע"י נציגי משרד החוץ כי לאור שביתת הוועד להם, שלא ניתן יהיה לקבל סיוע רשמי מהנציגות הישראלית בכל הקשור לטיפול בסידורי האבטחה הנוגעים למשלחת אל מול המקומיים".

כאמור, תאגיד השידור הציבורי פרסם אתמול בבוקר איום ובו טען כי אם המצב לא ייפתר - המשלחת הישראלית לא תשתתף באירוויזיון, על רקע שביתת עובדי משרד החוץ. אלא שבתאגיד השידור האירופי דואגים בכל שנה לקלטת גיבוי עם כל ביצועי השירים בדיוק כדי למנוע מקרים מהסוג הזה - והקלטת הישראלית כבר נשלחה. לכן במקרה שהתאגיד באמת לא יוציא משלחת, ההשלכות יהיו קנס כספי מתאגיד השידור ושידור הקלטת באירוע.