הוא התחיל את הקריירה שלו בגיל 14, בין מועדונים קטנים ואפופי עשן, ומאז הספיק לכבוש היכלי תרבות ופסטיבלים, שחרר קלאסיקות כמו "איזו מדינה", "פרי גנך" ולהיטים כמו "גשם" ו-"לגעת באושר", והבוקר, אחרי תקופה ארוכה של שקט יחסי - אלי לוזון, שחגג לפני כמה חודשים את יום הולדתו ה-55, חוגג 40 שנות קריירה עם שיר חדש בשם "אורה של חופה".

את הסינגל החדש שיוצא הבוקר כתב יוני רועה ללחן של עדי לאון, והוא מגיע מבחינתו של לוזון בדיוק בזמן עם פתיחת עונת החתונות והסרת הגבלות הקורונה, במה שמבחיתנו אמור להפוך לשיר שילווה בקיץ הקרוב כלות אל חופתן.

"חבר שלי שעמד להתחתן ביקש ממני בקשה קטנה: 'אלי, אני רוצה שתשיר לי שיר כניסה לחופה. איזה שיר בא לך לשיר?'", מספר הבוקר לוזון בראיון ל-mako. "התחלתי לחשוב ואמרתי לו: 'אתה יודע מה? אני אצור שיר משלי'. פניתי ליוני רועה, שותפי ללא מעט שלאגרים, וביקשתי ממנו שיר חופה מרגש.

יוני כתב לי טקסט מדהים ואז הגעתי איתו לעדי לאון. ברגע שעדי קיבל את הטקסט הוא הלביש עליו לחן פצצה וכך נולד השיר שהוקלט כבר לפני שנה וחצי אבל לא יצא בגלל הקורונה. חזרתי לעבוד עליו בחודש האחרון וכעת הוא יוצא לעולם".

השיר הזה מגיע אחרי תקופה ארוכה של שקט מצדך. איך באמת עברה עלייך תקופת הקורונה?
"בתקופת הקורונה הייתי רוב הזמן בבית עם המשפחה, לא יצאתי הרבה, ואפילו נהייתי קצת חרדתי מהנגיף. השתעממתי מאוד כי אני מגיל 14-15 על הבמות ומאוד קשה לי בלי קהל. ההופעות היו חסרות לי מאוד ונאלצתי בסופו של דבר להתמודד כמו כולם עם המגפה שהגיעה וכל יום שעבר בשלום בירכתי עליו. ברוך השם עכשיו זה די מאחורינו.

נשמע לא פשוט.
"בגדול זו הייתה שנה מאוד קשה. גם מבחינה נפשית וגם מבחינה כלכלית אבל הסתדרתי עם זה. זה לא קל כשאתה לא עובד".

נשמע שרוב הקושי מאחורייך, אז מה עוד צפוי לנו בהמשך השנה? יש אלבום חדש בדרך?
"זהו, עכשיו חזרתי סוף סוף לעבודה אינטנסיבית, והשיר הזה הוא הסנונית הראשונה מתוך אלבום שאני עוד לא יודע מתי הוא ייצא - אבל אני מתחיל לעבוד עליו. יש למה לחכות".

אורה של חופה // מילים 

ועכשיו את תבואי יפה
כמו מלאך בקדושה עטופה
תצעדי אל אורה של חופה
ואני אחכה לך 

הירח מעל מחייך
ורב שאותנו יברך
בכתובה של אהבה
אני נודר לך

את מקודשת בשם האהבה
את מקודשת בשמה של הבריאה
אלך איתך באש וברוח ובסערה
את לי עולם את מכולן 

ועכשיו את צועדת כלה
לצלילי שירת נשמה
נרגשת אלי נכונה
ואני מתחדש בך 

השמים מעל נפתחים
ואתנו ברכת אלוקים
שנצמח ונפרח לשנים
בברית לנצח

את מקודשת