אין תמונה
השופטים: "מזל שהשיחה בין עלמה למיגל התנתקה"

אחרי ששלמה ארצי ודודו ברק התבשרו כי יקבלו את פרס אקו"ם למפעל חיים, מתבשרים היום עלמה זהר, אסף אבידן, שולי רנד ומאיר בנאי כי הם זוכי פרס אקו"ם לשנת 2008. ועדת השיפוט שבחרה כללה את נורית הירש, רמי קליינשטיין, זאב נחמה, אריאל הורוביץ ופיטר רוט.

עלמה זהר תזכה בפרס הישג השנה לשיר על שם משה וילנסקי, עבור "שיר אהבה אינדיאני (מיגל)". נימוקי השופטים: "חבר השופטים שמח על כך שהשיחה בין מיגל לעלמה זהר התנתקה, ככה עלמה תישאר בארץ, ותוכל להמשיך לכתוב עוד הרבה שירים מקוריים להפליא, מיוחדים ומרגשים, כמו שעשתה השנה". סכום הפרס עומד על 15,000 ₪ ומחולק באופן שווה בין הפזמונאי, המלחין, והאמן המבצע. בנוסף, קיבל אסי איילון את פרס מעבד השנה בסך 10 אלפים ש"ח על האלבום "דברי" שהפיק ועיבד לעלמה זהר.

אסף אבידן יזכה בפרס הישג השנה לתגלית על שם עוזי חיטמן. נימוקי השופטים: "כשהוא חמוש בלהקה מצוינת (המוג'וס), קול אדיר וחבילת שירים באנגלית, הפך אסף אבידן לשיחת היום אצל כל מי שקורא לעצמו חובב מוזיקה.ללא קיצורי דרך ומפה לאוזן השמועה מתגלגלת שמדובר בתופעה שאסור לפספס... ככה קורים דברים טובים במוזיקה ועל כן אסף אבידן הוא תגלית השנה שלנו. סכום הפרס עומד על 10,000 ₪.

מאיר בנאי זכה בפרס המלחין

אין תמונה
תגלית השנה. אסף אבידן

פרס הישג השנה למלחין ע"ש מרדכי זעירא - יוענק למאיר בנאי על האלבום "שמע קולי". נימוקי השופטים: "מאיר בנאי מלווה אותנו עם המוזיקה שלו מתחילת שנות ה- 80. אלבומים נהדרים, מלאים בשורשיות ישראלית, מלווים בגיטרה אקוסטית בקול של אחד למיליון. השנה הוציא מאיר אלבום שמבטא את המעבר הרוחני שלו. הניצחון הגדול הוא הקו המוזיקלי הייחודי שממשיך להיות אמיץ ומרתק. בשיריו, באלבומו החדש "שמע קולי" מוכיח מאיר שאפשר להתקרב לדת, מבלי להתרחק מעשייה מוזיקלית מקורית ורלוונטית". סכום הפרס עומד על 10,000 ₪

פרס הישג השנה לפזמונאי ע"ש מרדכי זעירא יוענק לשולי רנד על האלבום "נקודה טובה". נימוקי השופטים: "באלבום "נקודה טובה", שולי רנד לוקח אותנו למסע בעולמו השברירי של חוזר בתשובה. כמי שמחפש תשובה, שולי שואל ומתלבט - "איכה?" , "מה התכלית של זה הכאב?", והשביל הנגלה לעיניו "מתפתל - בליבו עשן - מכוסה בערפל". שולי הוא לא מישהו שראה את האור ומטיף ללכת בעקבותיו, אלא אדם שמפלס את דרכו בחושך, ולכן הוא מרגש את כל שומעיו, דתיים וחילוניים כאחד". סכום הפרס עומד על 10,000 ₪.

פרסי עידוד לנעם רותם, איתי פרל וג'וני שועלי

כמו זכו איתי פרל ונעם רותם בפרסים לעידוד היצירה, בסך 13 אלף ש"ח כל אחד. ג'וני שועלי זכה ב-20 אלף ש"ח להפקת אלבום. חברת "פונוקול" זכתה בפרס על היצירה הלועזית המושמעת ביותר "Hey There Delilah". 

יוריק בן דוד, מנכ"ל אקו"ם: "הזוכים אינם נבחרים באמצעות הודעות sms או על פי מידת הפופולאריות שלהם, אלא משיקולים מקצועיים הבוחנים את מידת התרומה של היוצרים לתרבות הישראלית, מידת החדשנות שהם הציגו והמקצועיות שלהם. אני שמח שברשימה השנה יש לא מעט יוצרים צעירים המהווים את חוד החנית של היצירה הישראלית".

טקס פרסי אקו"ם יתקיים ב- 29 במרץ במרכז דוהל בתל-אביב בהנחיית ירדן בר כוכבא.