דמיינו את זה: הפסקת האש נמשכת מעכשיו והלאה, המופע "ArtRAVE" של ליידי גאגא בפארק הירקון ב-13 בספטמבר מקבל אישור מהמשטרה ופיקוד העורף להתקיים. קמפיים חדש עולה בתקשורת, מכירת הכרטיסים מתאוששת. שבוע לפני המופע גאגא משחררת וידיאו: "שלום, ישראל! אני בדרך! ניפגש בפארק!". אחרי קיץ שהבטיח רבות והתנפץ על מלחמה וגל ענק של ביטולי הופעות, גאגא היא הכוכבת הגדולה היחידה שמגיעה לארץ. שלל מפורסמים מודיעים שיגיעו. ההפקה מקצה אלף כרטיסים לחיילי צה"ל. הקהל מחפש להתפרק מהמתח, מחפש אופטימיות, חום, להרגיש שמכבדים ואוהבים אותו. עשרות אלפים גודשים את הפארק במוצאי שבת נעימים, ומשתחררים מהלחץ, המועקה והקושי, כשגאגא עולה לבמה וצועקת למיקרופון: "איי לאב יו תל אביב!", ואז נותנת את מופע חייה. מסך.

ועכשיו, בואו נחזור למציאות הקצת פחות אופטימית. לא צריך להיות מפיק מנוסה כדי להבין שהמופע של ליידי גאגא בישראל תלוי בהצלחת השיחות להפסקת אש מתמשכת בין ישראל לחמאס. חידוש ירי הטילים מעזה, גם אם הוא נעשה "רק" לדרום, כמו שקרה בין יום שישי לראשון, יסתום ככל הנראה את הגולל גם על ההופעה הזו, עם כל הצער והכאב שכרוכים בכך.

לנה דל ריי (צילום: Steve Jennings, GettyImages IL)
ביטלה שבועיים לפני. לנה דל ריי | צילום: Steve Jennings, GettyImages IL

כזכור, מפיק המופע בישראל, אודי אפלבוים, שהיה אחראי גם על הבאת לנה דל ריי לארץ, התראיין בזמן הפסקת האש הראשונה והיה משוכנע שדל ריי תגיע. חידוש הירי מעזה ביום שישי בבוקר, הוביל להודעת הדחייה אחר הצהריים. כך, ככל הנראה, צפוי להיות גם במקרה של ליידי גאגא, ולא בטוח בכלל שההפקה מחו"ל תחכה עד שבועיים לפני המופע, כמו בסיטואציה עםדל ריי. ארתור פוגל, מנהל בענקית ההופעת הבינלאומית "לייב ניישן", שמפיקה את סיבוב ההופעות של ליידי גאגא, אמר לכלי תקשורת בחו"ל שהם "עוקבים אחרי המצב בישראל".

מקורב להפקה: "נמכרו כ-15 אלף כרטיסים"

ובינתיים, מצב מכירת הכרטיסים למופע של ליידי גאגא רחוק מלהיות מזהיר. גורמים בתעשיית המוזיקה טוענים שהמספר עומד על שבעת אלפים כרטיסים בלבד. אחרים מציינים מספר שנמוך בחצי מזה, כלומר קצת מעל ל-3000 כרטיסים. לעומת זאת, בסביבת ההפקה מדברים על מספר גבוה בהרבה, כ-15 אלף כרטיסים, ומציינים שמבצע "צוק איתן" האט מאוד את המכירות.

כרגע אין באוויר קמפיין מסחרי שנועד לקדם את מכירת הכרטיסים למופע - ככל הנראה על מנת לצמצם בהפסדים במקרה של ביטול. מנגד, כדאי להיזהר מביטול כתוצאה ממכירות נמוכות. כלומר, צריך יהיה לעשות משהו שיגביר את קצב המכירות במהלך החודש הקרוב, וזה יקרה, כנראה, רק אחרי שתוכרז הפסקת אש מתמשכת בין ישראל לחמאס. (גילוי נאות: אתר mako אירח קמפיין שיווקי למופע).

אגב, יש מי שכבר משוכנע שליידי גאגא עומדת להודיע על ביטול המופע בישראל, ולו ממניעים תדמיתיים, ועקב לחצים כבדים שמופעלים עליה לעשות זאת, מצד גורמים אנטי-ישראלים, בעקבות המלחמה בעזה והרג חפים מפשע שנעשה במהלכה בשוגג.

גאגא ספרדית (צילום:  Photo by Flash90)
"גאגא תכריז על ביטול המופע בישראל" - ציטוט מאתר המעריצים | צילום: Photo by Flash90

אתר "Topmusic" פרסם בדף הפייסבוק שלו ציטוט בספרדית שנלקח מאתר המעריצים של גאגא "ליטל מאנסטרס". התרגום שלו אומר: "תוך כמה ימים תצא הודעה חשובה מהפקת המופע 'artRAVE: The ARTPOP Ball', סיבוב ההופעות של ליידי גאגא. ככל הנראה מדובר בהודעת ביטול של הקונצרט של ליידי גאגא בתל אביב, ישראל, ב-13 בספטמבר. זאת בשל הסכסוך ברצועת עזה (ישראל-פלסטין). אתמול הוכרז שהמופע של לנה דל ריי באותה העיר נדחה".

מהפקת המופע של ליידי גאגא בישראל נמסר בתגובה: "נכון לעכשיו המופע של ליידי גאגא בישראל מתקיים כמתוכנן ב13 בספטמבר".