אייל גולן, ביונסה (צילום: Chris Graythen, GettyImages IL)
הישראלי והלועזית. אייל גולן וביונסה אמני השנה בסטרימינג | צילום: Chris Graythen, GettyImages IL

שירות המוזיקה בסטרימינג "Musix", שנחשב לגדול בישראל, מסכם את שנת 2014 בפופ העולמי והישראלי, עם השירים, האמנים והאלבומים שהצרכנים הישראלים האזינו להם הכי הרבה בשנה האחרונה בסטרימינג. בסך הכל מדווח השירות על חמישים מיליון השמעות בשנה ועלייה של 15 אחוזים לעומת השנה שעברה.

השיר המושמע ביותר הוא "Chandelier" של סיה, שכבר הוכרז כ"שיר השנה" של mako. למקום השני הגיע "Happy" של פארל וויליאמס ולמקום השלישי "Wiggle" של ג'ייסון דרולו וסנופ דוג.

עוד ב-mako מוזיקה:

אמנית השנה של מיוזיקס" היא ביונסה ואמן השנה הוא דיוויד גואטה. האמן השלישי הכי מושמע אחריהם היא ריהאנה, שהופיעה השנה בישראל. רביעי הוא אביצ'י ובמקום החמישי להקת קולדפליי.

"אלבום השנה" במיוזיקס הוא האלבום "True" של אביצ'י שהושמע יותר מכולם. אחריו הארקטיק מאנקיז עם אלבומם "AM", ובמקום השלישי נמצאת אדל עם האלבום ההיסטורי "21", אחרי שבשנה שעברה היא כבשה את המקום הראשון. במקום הרביעי להקת קולדפליי עם "Ghost Stories" ובמקום החמישי ריהאנה עם "Unapologetic".

סיה פורלר, סיה (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
גם כאן יש לי שיר שנה! סיה | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

בסיכום הסטרימינג במוזיקה הישראלית לשנת 2014 ניצחון סוחף לאייל גולן, שמככב עם שיר השנה "ימים יגידו", אלבום השנה "ימים יגידו" ותואר זמר השנה. גולן רשם השנה כשלושה מיליון השמעות לשיריו, השיר "ימים יגידו" לבדו נצרך 200 אלף פעמים ושירי האלבום "ימים יגידו" בכלל עומדים על מעל מיליון וחצי השמעות. זמרת השנה מבין האמנים הישראלים היא שרית חדד והרכב השנה הוא הפרויקט של עידן רייכל.

ב"מיוזיקס" מתארים את 2014 כשנה של התחזקות המוזיקה הבינלאומית ואמני הפופ. במהלך השנה התווספו ל- Musix כ-300 אלף שירים בינלאומיים חדשים וכ-8,300 אמנים בינלאומיים חדשים. כמו כן, הצטרפו ל- Musix 25 אלף אלבומים מלאים חדשים להורדה ישירה לנייד ולמחשב.

"בשנת 2014 היו ב-Musix 50 מיליון השמעות, עלייה של 15% לעומת 2013", אומרת ליאת פריימן, מנהלת מחלקת התוכן והמולטימדיה בפלאפון. "גם בעולם חל השנה גידול של כ-40% בהאזנה לשירותי מוזיקה בסטרימינג, בעוד שמכירות הדיסקים ירדו בהתמדה. ההנגשה של המוזיקה לכל אחד בסמארטפון שלו, מאפשרת לצרכן להחליט מה הוא רוצה לשמוע ובזמן שנוח לו". כידוע, השירות מאפשר האזנה חופשית לכמיליון שירים ישראלים ולועזיים, במחשב ובסלולרי, בעלות של כ-20 ש"ח לחודש.

10 השירים הלועזיים המושמעים ביותר בMusix ב-2014:

1. Chandelier - סיה
2. Happy - פארל וויליאמס
3. Wiggle - ג'ייסון דרולו וסנופ דוג
4. Shot Me Down - דיוויד גואטה וסקיילר גריי
5. Dark Horse - קייטי פרי וג'וסי ג'יי
6. Summer - קלווין האריס
7. All Of Me - ג'ון לג'נד
8. Toca Toca - פליי פרוג'קט
9. Am I Wrong - ניקו ווינז
10. Animas - מרטין גאריקס.