אין תמונה
שטף דם מוחי ודלקת פרקים נדירה. ג'וזי כץ בשנות ה-70'

הזמרת ג'וזי כץ, מכוכבות "החלונות הגבוהים", "חבורת לול" ולהקת "כיף התקווה הטובה", ניצלה לפני חמישה חודשים משטף דם מוחי שסיכן את חייה. עקב שטף הדם עברה כץ צינתור במוח שנועד להצלת חייה. בעקבות הטיפול איבדה כץ את היכולת לקרוא ולכתוב ונאלצה ללמוד יכולות אלה מחדש, בעברית ובאנגלית. בנוסף התגלתה אצלה דלקת פרקים נדירה ממנה היא סובלת גם כיום, דלקת שגרמה לשטף הדם המוחי. את הדברים סיפרה כץ הבוקר למגיש רינו צרור בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל.

ג'וזי כץ, ילידת 1940, אשתו לשעבר של הזמר שמוליק קראוס ואם שני ילדיו, שם ובן, כיכבה בשנות ה-60' וה-70' בכמה הרכבים בולטים ומרכזיים במוזיקה הישראלית. היא שרה ב"חלונות הגבוהים" לצד קראוס ואריק איינשטיין, בין היתר את הקלאסיקה הענקית "זמר נוגה" ("התשמע קולי"), שנבחר לפני כשנה לשיר האהוב ביותר בישראל בחג ה-60. אחר כך הצטרפה כץ ל"חבורת לול" של איינשטיין, שלום חנוך ואורי זהר, ושרה בקלאסיקה "מה איתי". אחר כך המשיכה ללהקת "כיף התקווה הטובה", ממנה היא זכורה בזכות הלהיט "בלדה לעוזב קיבוץ".

כץ, בעלת המבטא האמריקני המודגש, שהפכה לאהובת הקהל, התגרשה בשנות ה-70' מבעלה שמוליק קראוס ועזבה לארצות הברית, בין היתר כיוון שקראוס היכה אותה באופן קבוע. היא חזרה לארץ בשנות ה-90', הוציאה אלבום אוסף עם הלהיט "אני סולחת", והתמקדה מאז בעיקר בשחזור הצלחותיה מהעבר, בין היתר בפרויקט שירי "החלונות הגבוהים" עם הזמר הצעיר גלעד שגב.