להקת הפיקסיז (The Pixies), מהחשובות שבלהקות בתולדות מוזיקת הרוק, תופיע בישראל ב-9 ביוני 2010. הפיקסיז היא גם אחת מלהקות האהובות ביותר בישראל והופעתה בארץ צפויה להיות יום חג לחובבי הרוק המקומיים. מפיק המופע, שוקי וייס, טרם קבע את מיקומו. ההערכות הן כי יעשה זאת בהתאם לרמת הביקוש לכרטיסים.

כרטיסים למופע של הפיקסיז יימכרו החל מיום שישי הקרוב 25.12 בשעה 8 בבוקר במשרדי "קסטל" במחיר של 325 ש"ח. המחיר נקוב עד ה-28 ביונאר 2010 או עד גמר המלאי. כרטיסים אלה יהיו בעיצוב מיוחד ובמהדורה מוגבלת.  טל': 6045000–03 או 8965*.

הפיקסיז היא כאמור אחת הלהקות המשפיעות של עולם הרוק בכלל, ועל סצנת הרוק האלטרנטיבי האמריקאי בפרט. מבין חמשת אלבומיהם, החשובים והמשפיעים ביותר הם Surfer Rosa" מ1987- ו"Doolittle" מ-1989 שנחשבים עד היום לקלאסיקות רוק אלטרנטיבי. באלבומים אלה גם הופיעו שלושת להיטיהם הגדולים ביותר, שחדרו למיינסטרים: "Where is My Mind" (שכיכב בסרט "מועדון קרב"), "Here Comes Your Man" וכמובן "Hey". 

אחת הלהקות החשובות והמשפיעות ברוק

מוזיקאים גדולים דוגמת פי.ג'יי. הארווי, קורט קוביין, תום יורק, המאשינג פאמפקינז ציינו את הלהקה כאחת ההשפעות הגדולות עליהם ודיוויד בואי אף ביצע גרסת כיסוי לשירם "Cactus" באלבומו "Heathen". כמו כן השפיעה הפיקסז גם על להקות רוק מקומיות, דוגמת הווקי טוקיז ומשינה.

הפיקסיז הוקמה בבוסטון, מסצ'וסטס, ב- 1986, על ידי פרנק בלאק (בלאק פרנסיס) בשירה וגיטרה, קים דיל בבס ושירה, דיוויד לאברינג בתופים וג'ואי סנטיאגו בגיטרה. הם התפרקו ב-1993 עקב מתחים וחילוקי דעות. כל חברי הלהקה המשיכו לפרויקטים עצמאיים, המצליחה מבינהם הייתה קים דיל שזכתה עם להקתה "הברידרז" להצלחה גדולה ואף הופיעה עמם בארץ בשנה שעברה.

הפיקסיז חזרו שוב לנגן ולהופיע יחד ב-2004. הופעות האיחוד שלהם היו לאחד הארועים המוזיקליים המסעירים של השנה וזכו לתהודה גדולה ולביקורות מהללות. השנה, ב- 2009, הוציאה חברת התקליטים AD4 את מארז ה- "Minotaur" המהודר של הלהקה שכולל את חמשת אלבומיה ודי.וי.די של הופעה חיה.

 היסטוריה של מהפכה

הקלטותיהם הראשונות של הפיקסיז יצאו בקלטת מחרתית שזכתה לכינוי "הקלטת הסגולה"– שירים קצרים, גיטרות דומיננטיות ולא מעט צרחות. ב-1988 שחררה הלהקה מיני-אלבום בשם Come On Pilgrim. ב- 1987 יצא כאמור האלבום המלא הראשון שלה, Surfer Rosa בהפקת סטיב אלביני. האלבום הכיל את הלהיטים "Tony's Theme" ,"Gigantic", "Where is My Mind", צבר ביקורות מעולות ונבחר לאלבום השנה של Melody Maker ו Sounds. בעקבות ההצלחה חתמה הלהקה בחברת "אלקטרה" והתחילה להופיע בעולם.

האלבום השני של פיקסיז, Doolittle, יצא ב 1989 (ב- 2009 חגגו לו מעריצים מסביב לעולם 20 שנה) וניפק את הלהיט האימתני Hey שקשה לדמיין את עולם הרוק בלעדיו. השירים Debaser‏, Here Comes Your Man‏, ו- Wave of Mutilation זכו להשמעות רבות בתחנות רדיו ברחבי העולם.

האלבום השלישי של הלהקה, Bossanova יצא ב 1990. במהלך סיבוב ההופעות של Bossanova קים דיל כמעט פרשה מהלהקה, אך החליטה להישאר בעקבות הופעות מוצלחות ותגובות אוהדות מהמעריצים. ב 1991 יצא אלבום האולפן האחרון של הפיקסיז, Trompe le monde שנשא צליל רוקיסטי כבד יותר, הלהקה יצאה לסיבוב הופעת מצליח בעקבותו במהלכו חיממה את U2.

הפיקסיז במיי ספייס, הפיקסיז ביו טיוב