"הסקסטיז כנראה הגיעו לארץ באיחור אופנתי גדול", אומר אביב גפן כשהוא נזכר בעצמו לפני 20 שנה, בימים בהם ניסה לפרוץ עם שירי אלבום הבכורה שלו "זה רק אור הירח". "פתאום הגיע מישהו עם איפור ובגדים מוזרים, מה שלא היה נהוג אז בארץ, ושר שירים על כאב ובוכה על הבמה, לקח זמן לעכל את זה", הוא מסביר.

אתמול קיים גפן חזרה משותפת עם חברי להקת משינה לקראת המופע החגיגי בהאנגר 11 (25 ביוני, מוצאי שבת) בו יארח גפן את חברי הלהקה וכן את שלום חנוך ונינט טייב.

את המופע מקדיש גפן לציון 20 שנה לצאת אלבום הבכורה שלו "זה רק אור הירח", שכלל את להיטים גדולים כמו "מיליארד טועים", "שנינו שווים", שיר הנושא "זה רק אור הירח", "אמש", "גנרל" ועוד. עם יציאתו לא זכה האלבום להצלחה גדולה, אך עם הזמן הפך לאלבום חשוב ברוק הישראלי ולאבן דרך במוזיקה הישראלית.

אביב גפן מוסיף הופעה באמפי שוני

ל-mako נודע כי בעקבות הביקוש הגבוה לכרטיסים למופע בהאנגר מוסיף אביב גפן הופעה חגיגית נוספת לציון 20 שנה ל"זה רק אור הירח". המופע השני יתקיים ב-19 באוגוסט בזאפה אמפי שוני. גפן צפוי לארח על הבמה את יהודה פוליקר וסטיבן ווילסון, חברו להרכב "בלאקפילד".

כמו כן - את המופע בהאנגר 11 יחמם מתי גבריאל, זמר ישראלי בן 25, שהגיע לגמר תחרות ה"איידול" של גרמניה. גבריאל מוכר בעולם הפופ הגרמני בזכות שירים כמו "What Ifs", ו"Where Have You Flown".

>> אביב גפן כותב על עצמו: 20 המושגים שמרכיבים את "אביב גפן"

>> מעריצים ישראלים של בוב דילן נגד רוג'ר ווטרס בפייסבוק