אדל זלצר, בת 19 מנתיבות, ביצעה באודישן ל"הכוכב הבא" את השיר "מיכל" שיצר וביצע במקור מנצח העונה הקודמת, אליאב זוהר. את השיר הקדישה לזכר מיכל רואימי ז"ל שנרצחה בשבת השחורה במסיבה ברעים. השופטים התרגשו מאוד וזוהר עצמו החמיא: "אנחנו כותבים שירים שפתאום מקבלים משמעות אחרת. אדל נתנה כזה כוח וכזה אאוטפוט, ריסקה לי את הלב לחתיכות. זה היה מדהים. את מדהימה".

אדל עוסקת במוזיקה מגיל צעיר, עוד לפני שחזרה בתשובה. בעבר הייתה תחת ניהולו של אבי גואטה, מבכירי תעשיית המוזיקה בישראל, והוציאה חמישה שירים שונים בהם "עיניים כחולות", "מרגיש לי לבד" ו"בוא הביתה".

בריאיון ליואב לימור סיפרה אדל על התגובות שהיא מקבלת מאז השידור, כולל מכאלה שמרימים גבה על עצם השתתפותה בתחרות שירה, כאישה דתייה שחובשת כיסוי ראש. "ראיתי כל מיני תגובות כאלה. אני חושבת שכל אחד צריך לעשות את ההשתדלות שלו, במקום שלו - ופחות להתעסק במה שהשני עושה", הציעה אדל, "שכל אחד יחיה את החיים שטובים לו - ולא משנה מי אתה, מה אתה ובמה אתה מאמין".

איך משלבים בין העולמות? יש שיגידו שיש בזה לכאורה בעייתיות.
"ואומרים - אבל אני באמת משתדלת, עושה את הדברים שטובים לנפש שלי, משתדלת לעשות את זה בקצב הנכון עבורי".

מאיזה גיל את עוסקת במוזיקה?
"אני שרה באופן מקצועי מגיל 12. הוצאתי כל מיני שירים וסינגלים לפני שחזרתי בתשובה. הופעתי במופע בארגנטינה עם כוכבי הטלנובלות מאז. לא כולם מזהים כי אני עכשיו עם כיסוי, אבל לפני זה עשיתי דברים".

על הבחירה לשיר את "מיכל" באודישן סיפרה אדל: "תמיד אהבתי את השיר, זה שיר וואו. אנחנו בתקופה כל כך מטורפת: חטופים, נרצחים, אנשים במילואים ובצבא. אין בן אדם שלא מתגעגע למישהו. לכל אחד יש איזושהי מיכל".

מי המיכל שלך?
"הקדשתי את זה למיכל רואימי ז"ל שלצערי הרב נרצחה בטבח ברעים, סיפור ששמעתי ומאוד התחברתי אליו. יצא לי לדבר עם החברים והחברות שלה. שמעתי שהיא הייתה מלאה בשמחת חיים, כזאת יפה ומהממת. נקרע לי הלב".

האירוויזיון זה החלום שלך?
"חלום מאוד גדול. דווקא בתקופה הזאת, זה שאני נראית הכי יהודייה שיש, יכול להיות מעניין. אתם אנטישמיים ועושים נגדנו הפגנות ומצעדים? אנחנו לא מפחדים. In your face".

את בנתיבות עכשיו או שפונית מהבית?
"אנחנו בנתיבות לא מפונים, לא יודעת למה. זה קרוב לעזה. יש לי משפחה במרכז, ההורים שלי, ובגלל שאני מפחדת אנחנו כרגע נמצאים אצלם. אני מתכננת לחזור, כי הבית שלי בנתיבות. זה מצב לא פשוט".

מה תבצעי בהמשך התחרות?
"אני לא יכולה לגלות. חכו להפתעות. בתקופה הזאת לא קשה לבחור, באופן אוטומטי אני מורידה כל שיר שלא קשור למצב. זה קשור גם לחיבור של הנפש. לפעמים אני מרגישה שזה משהו שאני לא יכולה לוותר עליו. בן הדוד של בעלי, זיו שופן ז"ל, נרצח בבארי. הוא כבר היה מחוץ לקיבוץ כשהחליט שהוא רוצה בכל זאת לחזור, כי שמע שיש שם בלגנים. הוא אמר: 'לא מעניין אותי, אם כבר למות, אז למות בבארי'. אנחנו מרגישים את השכול במשפחה".